Gerard Pique.Foto: Reuters/Scanpix
Tennis
27. november 2018, 14:24

Tuntud tippjalgpallur raputab tennisemaailma üht tähtsamat võistlust

Davis Cup – 107aastase ajalooga tennisevõistlus, mida võib lihtsustatult nimetada meeskondlikuks maailmameistrivõistluseks. Möödunud nädalavahetusel krooniti tänavuseks tšempioniks Horvaatia. Aga balkanlaste triumfi kõrval haaras kõvasti tähelepanu tõik, et järgmisest aastast on kõik uutmoodi.

Kummalisel kombel on asjasse segatud tippjalgpallur Gerard Pique. Barcelona keskkaitsja on võitnud neljal korral Meistrite liiga ning tulnud Hispaania koondisega nii maailma- kui ka Euroopa meistriks.

Oma turundus- ja investeerimisfirmaga Kosmos on ta lubanud järgneva 25 aasta jooksul tennisesse pumbata üle 3 miljardi (!) dollari. Samuti on ettevõte oma käpa alla võtnud Davise karika korraldamise ning kui seni on eliitturniir kestnud terve aasta vältel (tänavu veebruarist novembrini), siis järgmise aasta turniir kestab nädala ning see pallitakse Hispaanias. Osaleb 18 tiimi, kes loositakse kolmestesse alagruppidesse. Ehk Pique inspiratsiooniks on üsna selgelt jalgpalli MM.

See on tekitanud tenniseringkondades tugevat vastukaja.

„On veidi veider, kuidas jalgpallur topib oma nina tenniseärisse,“ lausus legendaarne Roger Federer augustis. „Davise karikast ei tohiks saada Pique karikas. Olen innovatiivsuse poolt ning meie sport vajab kastist väljas mõtlemist, aga see on veidi nagu Jenga mängimine. Pead olema ettevaatlik, et sa ei eemalda pulka, mis kogu maja ümber kukutab.“

Tipptennistidele on vastumeelsust tekitanud ka turniiri toimumisaeg - novembris on hooaeg lõppemas ja vorm on kehvem ning mõtted mujal. 

Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint rääkis tänasel pressikonverentsil, et Davise karikas vajas muudatust.

„Tänapäeva maailmas on pikka ja traditsioonilist turniiri keeruline müüa,“ lausus ta. „Kolm päeva viiesetilisi mänge… see on keeruline. Teistpidi on tal alati olnud mingi positsioon tõelise tennisefänni südames.“

Igatahes on muudatus segasemaks teinud seni Euroopa/Aafrika tsooni II grupis mänginud Eesti meeskonna elu.

„Küsimus on, et palju riike jääb esimesse gruppi, palju teise, palju kolmandasse. Seda on presenteeritud mitut erinevat moodi,“ ütles Hint. „Grupid pannakse paika pärast veebruaris toimunud kohtumisi Davise karika edetabeli järgi. Kus mängime, on hetkel ebaselge. Kõik sõltub, mis riigid edasi pääsevad.“

Samuti pole teada, millal Eesti koondis oma vastasega heitleb. Variante on kaks: aprill või september.

„Tore oleks kodus mängida ja aprill on olnud mängijatele loogilisem lahendus kui september,“ lausus Hint. „Teisest küljest – kui saame veebruaris teada, et peame aprillis mängima, siis oleks (kodus) korraldamisega üsna kiire.“