Rene Zahkna.Foto: Aldo Luud
Talisport
2. detsember 2018, 16:50

Mullu hooaja avavõistlusel rajalt maha võetud Eesti edestas seekord kuut võistkonda

Eesti laskesuusatajad avasid oma MK-hooaja Sloveenias Pokljukas, kus sõideti segateatesõit. Eesti kvartett koosseisus Tuuli Tomingas, Grete Gaim, Rene Zahkna ja Martin Remmelg sai 23 võistkonna konkurentsis 17. koha (+4.53,1).

Tuuli Toomingas alustas Eesti eest hästi. Lamades tiiru puhtalt läbinud Toomingas läks pärast esimest tiiru rajale kuuendana. Paraku püstitiiru kolm möödalasku (ja ühtlasi kõige kehvem laskmisaeg) tähendas, et mõttelise teatepulga andis suusarajal 15. aega (+1.08,0) näidanud Toomingas(0+3) Gaimile üle just 15. positsioonilt (+1.20,4).

Teises vahetuses eksis Gaim kahe tiiru peale küll vaid kahel korral (0+2), kuid suusarajal kogunes kaotust teise vahetuse kiireimale Kaisa Mäkäräinenile ligi kaks minutit (+1.54,2), ehk Zahkna pääses rajale 16. kohal (+3.19,4).

Zahkna (0+0) tõstis tänu puhtalt laskmisele Eesti viimase vahetuse eel koha võrra 15ndaks (+3.54,2). Suusarajal andis meie kolmanda vahetuse mees ära 1.08,3.

Ankrumehena rajal liuelnud Remmelg eksis kahe tiiru peale küll vaid kahel korral (0+2), kuid suusarajal näidatud aeg (+1.42,1) ei lubanud kõrgemast kohast siiski unistada ning üle lõpujoone tuli Eesti võistkond 17. kohal (+4.53,1).

Võrreldes eelmise hooaja avastardiga oli tänavune avaetapp siiski kordaminek. Mullu sai meie nelik Kadri Lehtla, Johanna Talihärm, Roland Lessing ja Kauri Kõiv kolmandas vahetuses ringiga sisse, mistõttu finišisse ei jõutudki ning jäädi viimaseks.

Hooaja avaetapi võit läks sedapuhku Prantsusmaale. Kvartett Anais Bescond, Justine Braisaz, Martin Fourcade, Simon Desthieux edastas teiseks tulnud Šveitsi 38,7 sekundiga. Kolmandaks tuli Itaalia (+52,1).

Poolel maal liidrikohal olnud soomlaste võiduvõimalused kadusid kolmanda vahetuse viimase märgiga. Tero Seppälä ei suutnud liidrikohalt nelja padruniga üht märki maha saada, mistõttu olid meie põhjanaabrid sunnitud trahviringile minema ning pudenesid lõpuks viiendaks.