Kergejõustik

KANNATAMISE MEISTRIKLASS: vaimu ja keha sümbioos Erki Noole moodi (6)

Kaarel Täll, Kääriku, 2. detsember 2018, 23:02
VANUS EI LOE: poolesajale eluaastale läheneva Erki Noole (punases) füüsiline vorm on endiselt noortele eeskujuks.Foto: Kaarel Täll

„Kui üks tunnine trenn lööb rivist välja, siis pole mõtet sporti teha,“ ütleb olümpiavõitja Erki Nool endale omase otsekohesusega. Eesti kergejõustikuliidu ühislaagris usaldati talle laupäevaõhtuse treeningu läbiviimine. Õigustatult! Noole etteaste avaldas muljet. „Olümpiavõitjad ongi kiiksuga,“ kõlab aus arvamus pealtvaatajate seast. 

Trenni algus. Umbes 60 erinevate vanuseklasside koondislast hakkavad entusiastlikult Kääriku spordisaalis Noole juhtnööride järgi end liigutama. Endine kümnevõistleja kutsus punti ka mind, aga ratsionaalsus võitis emotsioone: katkestasin juba enne starti. Nelja-viie minutiga on selge: ainuõige otsus! Tippspordiga tegelegu tippsportlased.

Seitse minutit treenitud, esimeseks teemaks on jalad. Mõne noorsandi tehnika hakkab juba vaikselt lagunema, aga Nool loeb tugeval ja selgel häälel seeriate numbreid, pause ta ei luba. Võimalik, et moodsa harrastussportlase jaoks sobiks toimuva kirjeldamiseks ehk võrdlus bodypump'iga. Intensiivsed seeriad, mis eraldavad matšod pehmodest. „Ma hoiatasin. Kui muidu teile liiga ei tehta, siis siin tehakse!“ hüüab kõrvalt jälgiv treener oma hoolealusele.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee