Saksamaa - Eesti korvpallilahing. Foto: fiba.com
3. detsember 2018, 23:26

NII SEE JUHTUS | Eesti korvpallikoondis pakkus Saksamaal tujutu partii

Ja tere päevast ka sporditoimetuse poolt! Eesti korvpallikoondis kohtub MM-valikmängus Ludwigsburgis Saksamaaga. Septembris kaotas Eesti Saksamaale koguni 43:86, aga seekord on Eesti oluliselt kogenum ja Saksamaa palju noorem. Mäng algab Eesti aja järgi kell 21. Loomulikult hoiame silma peal ka teistel tähtsamatel sündmustel.

22:35

Ei teki Eestil ikkagi viimasel veerandil reaalset võimalust. Kolm minutit minna, Saksamaa peal 76:60.

22:20

Saksamaa - Eesti 61:39, kolmas veerand läbi. Võõrustajate eduseis suurenes selle perioodiga veel kaheksa punkti võrra, mäng on sisuliselt tehtud.

22:12

Saksamaa juhib 55:37, kolmanda veerandi lõpuni kolm minutit ja Tiit Sokk võtab aja maha.

21:46

Saksamaa - Eesti 41:27, poolaeg läbi. Eesti leidis vahepeal natuke vastumängu, kuid poolaja lõpus neelasid kohtunikud oma viled täiesti alla ja lasid sakslastel taas mängida kaitses mitte vea piiril, vaid vigadega. Pärast sireeni kõlamist rääkisid vilemeestega kurjalt nii kapten Kristjan Kangur kui ka treenerid Tiit Sokk ja Alar Varrak. Märgiline oli seegi, et ei järgnenud mitte ainult tehnilist viga, vaid ka hoiatust. Soku arvel on 7, Venel 6, Kanguril ja Paasojal 5, sakslastest Giffeyl 9 punkti.

21:36

Saksamaa ees 34:21, poolaja lõpuni 3.34. Sel veerandil ei saa Eesti enam üldse punkte. Kristian Kullamäe tõi läbimurdest ühe korvi ja see oli ka kõik. Kristjan Kitsing ei tabanud vabalt visatud kolmeseid, palli pole läbi rõnga saanud ka teised mehed. Tiit Sokk võttis teise aja maha.

21:27

Saksamaa ees 30:21, teisest veerandist mängitud kolm minutit. Võõrustajad on sedagi perioodi paremini alustanud. Kohtunikud lasevad sakslastel kaitses mängida väga jõuliselt, neile on seni vilistatud ainult kaks viga.

21:20

Saksamaa - Eesti 21:19, esimene veerand läbi. Sakslased alustasid fännide tekitatud kõva trummipõrina ja rütmilise kaasaelamise toel bravuurselt, juhtisid juba kolmandal minutil 10:5 ja viieminutilise mängu järel 16:10, kuid seejärel õnnestus nende hoogu pidurdada. Eesti rünnakuid vedas hästi Sten-Timmu Sokk, kes viskas perioodiga ise 7 punkti ja toitis ka kaaslasi. Kristjan Kangur lisas 5 silma. Võõrustajatele on Niels Giffey toonud juba 9 punkti.

21:05

Kahe ja poole minutiga juhib Saksamaa 10:5.

20:52

MM-valiksarja Eesti-alagrupis on täna üks mäng juba lõppenud, Tbilisis alistas Gruusia lisaajal Israeli 71:69 (Bitadze 18, Tsintsadze 14 - Cohen 22). Gruusia sai viienda võidu ja jätkab võitlust finaalturniiri koha eest Serbiaga. Serblased võtavad täna kell 21.15 algavas mängus vastu Kreeka. Kreeka ja Saksamaa on finaalturniiri pileti juba taganud.

K-grupis oli Venemaa 81:61 üle Tšehhist. Tšehhidel on koos Prantsusmaaga edasipääs kindel, venelased tegid tänase võiduga aga väga jõulise avalduse (neil on 6 võitu, järgnevad Soome ja Bulgaaria, kes praegu mänguhoos, 4ga).

20:45

Ludwigsburgis jääb mängu Saksamaa - Eesti alguseni jääb veerand tundi. Rahvas koguneb tasapisi ja tundub, et kui päris täismaja ei tule, siis peaaegu küll.