Antanas Kavaliauskas tulemuse üle rõõmustamas. Foto: Twitter @bczalgiris
6. detsember 2018, 23:45

Kaunase Žalgiris alistas kodusaalis kolmekordse Euroliiga võitja

Korvpalli Euroliigas teenis Kaunase Žalgiris hooaja viienda võidu, kui alistas kodusaalis 83:75 kolmekordse Euroliiga võitja Piraeusi Olympiacose.

Avaveerandi kümne punktiga (19:29) kaotanud Žalgiris oli ka poolajal veel tagaajaja rollis. Kolmandal veerandajal pöörati 40:48 kaotusseisu aga ühepunktiliseks (60:59) eduseisuks ning viimasel veerandil suurendati seda veelgi.

Žalgirise rünnakuvankrit vedasid Marius Grigonis 19 punktiga (kolmesed 3/4, kahesed 5/6) ja Nate Wolers 14 punktiga (kolmesed 1/2, kahesed 5/11). Kahekohalise arvu punkte tõid veel Aaron White (13), Brandon Davies (12) ja Antanas Kavaliauskas (12). Olympiacose resultatiivseim oli Georgios Printezis 18 punktiga (kolmesed 4/4, kahesed 3/9), Zach Leday toetas teda 15 silmaga.

Oma hooaja kolmanda võidu teenis ka Podgorica Buducnost Voli, kes alistas kodusaalis 67:64 FC Barcelona Lassa. Võitjate parimad olid Earl Clark ja Nemanja Gordic, kes tõid mõlemad 12 punkti. Hispaania klubi eest tõi tosin punkti Adam Hanga.

Napi võidu teenis ka Tel Avivi Maccabi Fox, kes oli võõras saalis 73:71 üle Istanbuli Darüssafaka Tekfenist. Võitjate kasuks tõi John Dibartolomeo 13 punkti, kaotajate parim oli Michael Eric 20 silmaga.

Õhtu kahes viimases mängus alistas Müncheni Bayern ilma Aleksi Švedita mänginud Moskva oblasti Himki 72:65 (Dedovic 14 - Jenkins, Mickey 12), Gran Canaria Herbalife oli 94:86 üle Milano Olimpiast (Eriksson 17 - James 26).