Kelly SildaruFoto: Reuters/Scanpix
7. detsember 2018, 22:45

NII SEE JUHTUS | Sport 7.12: Kelly Sildaru võitis kolmanda MK-etapi, Kalev/Cramo sai Ühisliigas võidulisa

Töönädala lõpusirge tähendab võid üht: algab sportlik nädalavahetus! Täna hoiame kindlasti tugevalt pöidlaid freestyle-suusatajale Kelly Sildarule, kes osaleb USAs Copperis toimuval rennisõidu MK-etapil.

Kvalifikatsiooni teine koht annab lootust, et Kelly sekkub kell 20 algavas finaalis kõrgesse mängu! Seni on ta oma karjääri jooksul võitnud kaks MK-etappi, kuid mõlemad triumfid pärinevad pargisõidust.

22:46
SPORDISÕBER

Selle teatega tõmbame tänasele otseblogile joone alla. Hüva õhtut ja kohtume juba hommikul!

22:45
FREESTYLE-SUUSATAMINE

22:13
SULGPALL

Eesti sulgpallikoondis alustas Prantsusmaal toimuvat võistkondliku EMi valikturniiri 4:1 võiduga Slovakkia üle. Eestile tõid võidud üksikmängudes Kristin Kuuba ja Raul Must.

Kuuba (BWF 81) vajas maailma edetabelis 87. kohal oleva Martina Repiska alistamiseks kolme geimi: 21:8, 19:21, 21:17. Raul Must sai kahes geimis jagu Milan Dratvast (21:18, 21:17).

Kolmanda võidu tõid Eestile meespaaris Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner, kes alistasid Milan Dratva ja Juraj Vachaleki 21:10, 21:13. Ainsa kaotuse sai Eesti segapaaris, sest Helina Rüütel ja Kristjan Kaljurand pidid vastu võtma 15:21, 21:3, 19:21 kaotuse. Naiste paarismängus andis Slovakkia Eestile loobumisvõidu.

Homme kohtub Eesti koondis Fääri saartega, kes täna jäi 0:5 alla Prantsusmaale. Alagrupi viimase kohtumise, mis selgitab pääseja EM-finaalturniirile ehk kaheksa parema hulka, peab Eesti pühapäeval Prantsusmaaga.

22:01
SAALIHOKI

21:31

21:24

KELLY ON VÕITJA!

20:53

HEAD UUDISED! Sildaru teine laskumine on veel parem. Hüpetel on rohkem kõrgust ja haarded on paremad, mida kohtunikud hindavad skooriga 93,00 punkti.

See oli ülivajalik parandus, sest avakatsel vääratanud olümpiavõitja Sharpe saab teisel katsel kirja 89,75, mis ületab Sildaru esimese laskumise 0,25 punktiga.

Seis enne viimast laskumist:

Järgneb meeste teine laskumine, mis järel astuvad viimast ja otsustavat korda areenile naised.

20:35

Naiste teine laskumine algub, stardijärjekord ei muutu.

20:24

20:18

Kelly Sildaru esimene laskumine õnnestub. Hea esituse märgiks viskab ta finišis rusika taeva poole. Naeratada on põhjust ka minut hiljem, kui ilmub kohtunike skoor - 89,75 punkti. Sellega hoiab ta avavooru järel liidrikohta, favoriit Cassie Sharpe kukkus.

Avalaskumise tulemused:

Nüüd tuleb naistel pisike paus, sest oma esimese laskumise teevad mehed.

19:58

Naiste rennisõidu MK-etapi finaali alguseni on jäänud vaid mõni minut. Stardis on kaheksa naist, igal on kasutada kolm katset, millest parim läheb arvesse. Kuivõrd Kelly Sildaru oli kvalifikatsioonis 2., stardib ta täna eelviimasena ehk 7ndana.

19:45

19:32

Heitlus on muutunud närvilisemaks ja kinnisemaks, kuid viis minutit enne lõppu juhib Kalev 77:66.

19:20

70:57, kolmas veerand läbi. Kalev on püsti pannud müstilise viskekontserdi, seni on 42 viskest tabanud koguni 30 (kahesed 34/27, kolmesed 8/3) ehk 70 protsenti! Parma hakkab väga kõvasti vastu, käib heatasemeline mäng, kuid Kalev peab vastu ja suurendas kolmanda veerandiga edu ühe punkti võrra. Moultrie ja Kurbas teevad võimsat debüüti, neist esimese arvel on 12 ja teisel 8 punkti.

(Martin Ahven)
19:13

Kalevi visketabavus on praeguseks 68 (38/26), Permil 43%! Seis 61:50 Kalevile.

19:04

Kalev alustab teist poolaega sama agressiivselt kui esimese lõpetas, tegi küll vead kiirelt täis, kuid suurendas kolme minutiga edu 58:42-le ja Permi meeskond võtab aja maha.

18:46

47:35, poolaeg läbi - Kalevil tuli välja sisuliselt ideaalne veerandaeg, mis võideti 27:15! Perioodi hakatuseks hoiti vastased nelja esimese minuti jooksul kolme punkti peal - viskeid suudeti nii palju segada, et pallid keerasid rõngast välja. Hea kaitse toel saavutati enesekindlus rünnakul, kus nii Lewis, Mirkovic, Kangur, Kurbas kui ka Moultrie tabasid mitte just kõige kergemaid viskeid. Lewis kogus poolajaga 10, Moultrie 8, Mirkovic 7, Lynch 6 punkti. Väga hästi sekkus Dorbek, kelle arvel on 4 punkti, 4 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget ning kelle platsil olles on kalevlased jäänud 12 punktiga plussi. Parma resultatiivseim on Larson 11 punktiga.

18:35

18:31
Ville Arike

Kalev pääseb hea kaitse toel 15. minutil ette 30:23 ja Parma juhendaja Nikolajs Mazurs võtab aja maha.

18:23
Ville Arike

20:20, esimene veerand läbi - tasavägise perioodi lõpetab Chavaughn Lewise koos sireeniga tabanud kolmepunktivise, kuid kohtunikud leiavad pärast videokorduse ülevaatamist siiski, et sireen oli kõlanud hetk enne palli käest lahti laskmist. Uus tsenter Moultrie sai viie minutiga kirja 2 punkti, teine uustulnuk Kurbas teenis kaks vabaviset, kuid ei tabanud kumbagi.