Jalgpall

Levadia saatis pronksise naiskonna laiali 

Mart Treial, 7. detsember 2018, 18:28
FC Levadia meistriliiga naiskond tänavu maikuus. Uuel hooajal seda punti enam pole. Foto: Facebook / FC Levadia Naiskond
FC Levadia jalgpalliklubi saatis laiali oma naiskonna, kes lõpetas tänavused meistrivõistlused 3. kohal, ning loobus kohast meistriliigas.  

Täpsed põhjused pole Õhtulehele teada, kuid kuuldavasti vaevanud võistkonda hooaja lõppfaasis mängijate puudus nii treeningutel kui ka liigakohtumistes. Kõik viimased kuus matši kaotati, sealjuures korra 0:9 FC Florale.

Naiste jalgpallile on see hoop, sest Levadia naiskond on olnud stabiilne medalinõudleja. Tõsi, aastast 2011 on nad iga kord kaela saanud pronksise autasu.

Kuivõrd naiskonnata pole klubil võimalik meeste meistriliiga litsentsi saada, oli Levadial endale kärmelt uut punti vaja.

Koostööpakkumisega pöörduti rahvaliiga stabiilse finalist FC ERRi poole. Loogiline variant, sest tegu on harrastajate pundi, mitte mõne teise klubi osaga. Seega, ei mingeid organisatsioonilisi ega juriidilisi takistusi.

Juba mõnda aega tagasi saavutatud kokkulepe tehti täna avalikuks. See tähendab, et Levadiat esindab järgmisel hooajal naiste meistrivõistlustel FC ERR Levadia nimeline naiskond, kes mängib jätkuvalt rahvaliigas. Tänavuse naiskonnaga sel suurt pistmist olema ei saa.

FC ERR-i naiskonna eestvedaja Tiina-Mari Koljak väljendas Levadia sotsiaalmeedia vahendusel algava koostöö üle heameelt. "Meie naiskonnal on väga hea meel FC Levadia ja FC ERR-i koostöö üle. Tänu sellele paranevad kindlasti oluliselt meie iganädalased treenimisvõimalused, mis omakorda motiveerib ju veel rohkem ja paremini trenni tegema. Kindel on see, et FC ERR Levadia järgmine hooaeg rahvaliigas saab olema veelgi põnevam ja jälgimist väärt," ütles Koljak.

Levadia pressiesindaja Indrek Petersoo: "Otsustasime teha naiste jalgpallis restardi ning alustada koostööd FC ERR-i naiskonnaga, pakkudes neile iganädalaselt häid treening- ja mängutingimusi ning omapoolset abi ja toetust jalgpallialase tegevuse edendamiseks. Uuel hooajal kuuluvad FC Levadia egiidi alla kuus naiste ja tüdrukute võistkonda - FC ERR Levadia naiskond, FC Levadia Jalgpallikooli emade võistkond FC LEV Ladies ning FC Levadia tüdrukute TU15, TU13, TU11 ja TU10 võistkonnad."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee