Arnas Velicka oli taas Tartu resultatiivseim. Foto: Aldo Luud
8. detsember 2018, 18:51

Haavatud Tartu alistas põnevusduellis Valga, Rapla sai magusa võidu Pärnu üle (1)

Olybet Eesti - Läti Korvpalliliigas on täna tihe mängupäev. Võidulisa teenisid Tartu Ülikooli ning Rapla meeskonnad.

Tartlased alistasid võõral väljakul 83:79 Valga-Valka. Kohtumine kulges mõlema meeskonna jaoks suurte tõusude ja mõõnadega. Avaveerandi võitsid võõrustajad kuuega, kuid poolajaks oldi omakorda kuuega maas.

Kolmanda neljandikuga mängis Valga vahe sisuliselt tasa. Võrdselt kulgenud viimasel veerandajal näitasid külmemat närvi siiski külalised. Otsustavad punktid tõi Arnas Velicka 15 sekundit enne lõpuvilet vabaviskejoonelt.

Tartu poolelt ei teinud kaasa Märt Rosenthal, Hendrik Eelmäe ja Rain Raadik. Hõreda koosseisu resultatiivseim oli väljakult 18 viskest vaid 4 tabanud Velicka. Lisaks jagas leedulane 10 resultatiivset söötu. Valga poolelt oli parim Stephen Brown 20 silmaga.

Tartlastele oli see viie kaotuse kõrvale kuuendaks võiduks. Sellega tõusti ühele pulgale TalTechiga, jagatakse 7.-8. kohta. Üheksanda kaotuse teeninud Valga püsib 15 meeskonna konkurentsis 13.-14. positsioonil.

Samal ajal peetud matšis teenis ülimalt vajaliku võidu Rapla, kes alistas võõral väljakul 73:62 Pärnu. Võõrustajad kontrollisid mängu esimest poolt, kuid kolmanda veerandaja lõpu ja neljanda algusega kallutasid külalised matši enda kasuks. Rapla oli teisel poolajal parem 14 punktiga.

Võitjate poolelt oli resultatiivseim Hunter Mickelson 17 punktiga. Pärnu kasuks viskasid võrdselt 15 silma Henri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves.

Ühtlasti tõusis Rapla (5 võitu ja 7 kaotust) Pärnust mööda (5-8). Sellega asutakse vastavalt üheksandal ja kümnendal kohal.

Täna õhtul peetakse eestlaste osalusel veel üks mäng, Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab kell 20 TalTechi.