Spordiblogi

Pluss, miinus, ennustus | Kodu leidnud korvpallurid, viimasena tiiru jõudvad laskesuusatajad ja Euroopa liiga unistus 

Ohtuleht.ee, 9. detsember 2018, 20:35
Siim-Sander VeneFoto: Martin Ahven
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 10. detsembri valik.

Möödunud nädala pluss

Samal teemal

Eesti korvpallikoondislased Siim-Sander Vene ja Rain Veideman leidsid mõlemad endale juba tuttavast liigast uue leivaisa. Hooaega Raplas alustanud Veideman pühkis möödunud nädala keskel Eestimaa tolmu jalge alt, naastes Itaalia esiliigasse, kus ta pallis ka hooajal 2017-18. Meheks uueks koduklubiks sai Mantova meeskond. Veelgi rõõmustavam oli aga Vene uudis. Hooaega töötuna alustanud eestlane sai esiti kuuenädalase lepingu Hispaania kõrgliigas palliva Manresaga ning kuigi samast klubist lepingupikendust ei tulnud, tuli seejärel uksele koputama liigarivaal Fuenlabrada, kelle särki Vene nüüd kannab.

Möödunud nädala miinus

Laskesuusakoondise kahvatu MK-hooaja algus. Kui etapi parim tulemus on Regina Oja jälitussõidu 53. koht, pole põhjust rõõmustada. Ainus vähegi arvestataval tasemel suusataja Kalev Ermits ebaõnnestus lasketiirus (kahe individuaalvõistluse peale 10 eksimust). Ülejäänud koondis liugles aeglaselt ega silunud olukorda ka relva abil. Erandiks oligi Oja, kes venitas end sprindis ühe trahviga 54ndana jälitussõitu. Egas muud, kui tuleb loota sporditsitaatide kullavaramule: siit saab ainult paremaks minna!

Regina Oja Foto: Jarek Jõepera

Tuleva nädala ennustus 

33% on tõenäosus, et jalgpallikoondise keskkaitsja Joonas Tamme koduklubi Sarpsborg pääseb Euroopa liigas alagrupist edasi. Selleks tuleb neil neljapäeval võõral väljakul alistada belglaste Genk, keda kodus 3:1 võideti. See on Sarpsborgi ainus võit viiest matšist. Tõenäoliselt töötab Norra satsi kahjuks lisaks publikule ka fakt, et nende kodused meistrivõistlused on lõppenud, mistõttu mängisid nad ametlikult viimati kahe nädala eest Euroopa liiga raames.

Joonas Tamm (kollases) Euroopa liiga kohtumises Cyle Lariniga palli pärast võitlemas. Foto: AFP/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee