Kristjan Kitsing (paremal) ja peatreener Donaldas Kairys.Foto: Martin Ahven
11. detsember 2018, 20:44

Kalev/Cramo võttis kohustusliku võidu: lätlastele pandi ligi 50punktiline pakk

Olybet Eesti - Läti Korvpalliliiga tänases ainsas kohtumises alistas BC Kalev/Cramo koduväljakul 104:56 tabeli punase laterna Jekabpilsi.

Kalevlased vajutasid gaasi põhja kohe alguses, vähem kui nelja minutiga pääseti ette 12:0. Avaveerand võideti 25:10 ning poolajaks kasvatati edu 26punktiliseks. Hoogu ei võetud maha ka teisel poolajal, tasuks ülikindel võit.

Võõrustajate poolelt teenisid mänguaega kõik 10 üles antud mängijat ning kõik said ka käe valgeks. Resultatiivseimaks kerkis Tanel Kurbas 21 punktiga, Kristjan Kitsingu arvele jäi 16 silma. Jekabpilsi parim oli Jurijs Aleksejevs 11 punktiga.

Kalev sai ühe kaotuse kõrvale kirja 11. võidu, millega tõusti liidriks, ühele pulgale Ventspilsiga. Ühe kaotuse peal püsib ka Riia VEF, kuid neil on kaks matši vähem peetud. Jekabpils on kaotanud kõik 11 mängu.