Meistrite liiga

Salah tõusis taas Liverpooli kangelaseks, Totteham pääses üle noatera

Toimetas Jarmo Jagomägi, 11. detsember 2018, 23:56
Mohamed Salahi värav viis Liverpooli play-off´i! PAUL ELLIS/AFP
Jalgpalli Meistrite liigas lõppes poolte meeskondade alagrupiturniir. Raskest seisust tulid välja Inglismaa klubid Liverpool ja Tottenham.

Kõige pingelisem oli seis C-grupis. Nii Napolil, PSG-l kui ka Liverpoolil oli võimalus edasi pääseda, samas ähvardas kõiki Euroopa liigasse langemine.

Kõige lihtsam oli PSG ülesanne, võõralt väljakult vajati võitu Crvena zvezda vastu. Töö tehti üsna turvaliselt ära, avapoolajal pääseti Edinson Cavani ja Neymari väravatest 2:0 juhtima. Võõrustajad lõid 54. minutil küll ühe tagasi, kuid prantslastele kindlustasid 4:1 matšivõidu, ja ühtlasi grupi esikoha, Marquinhos ja Kylian Mbappe.

Samal ajal peetud matšis vajas Liverpool koduväljakul Napoli vastu 1:0, või enam kui kaheväravalist võitu. Ülipõnevas lahingus saadi ülesandega hakkama, Liverpooli kangelaseks tõusis taas Mohamed Salah, kes lõi matši ainsa värava 34. minutil.

B-grupis käis peamine võitlus teise koha nimel. Tottenhami ülesanne oli lihtne - kui võidetakse, pääsetakse kindlasti edasi. Samal ajal PSV-d võõrustanud Milano Inter pidi välja võitlema vähemalt viigi ning lootma seejärel sobivale tulemusele Hispaaniast.

Kuigi Inter jäi juba 13. minutil kaotusseisu, suudeti umbes veerand tundi enne matši lõppu hädavajalik 1:1 viik välja võidelda.

Sarnaselt kulges ka Tottenhami mäng võõral väljakul Barcelona vastu. Võõrustajad pääsesid Ousmane Dembele väravast juba 7. minutil juhtima ning hoidsid edu pikalt. 85. minutil päästis Lucas aga Inglismaa klubile ülimagusa viigi ja ühtlasi edasipääsu!

A-grupis olid edasipääsejad juba selged, kuid välja oli vaja mängida asetused. Dortmundi Borussia sai võõral väljakul 2:0 jagu Monacost, Madridi Atletico leppis võõrsil 0:0 viiiki Bruggega.

See tähendab, et nii Dortmund kui ka Atletico lõpetasid 13 punktiga, kuid omavahelised partiid andsid eelise sakslastele. Brugge jätkab Euroopa liigas, Monaco jaoks on eurohooaeg lõppenud.

D-grupis käis peamine võitlus Euroopa liiga kohale. Varasemalt oli esikoha kindlustanud Porto ning teise positsiooni Schalke.

Moskva Lokomotiv vajas kolmanda koha püüdmiseks võitu, kuid võõral väljakul tuli tunnistada Schalke 1:0 paremust. Samal ajal jäi Galatasaray koduväljakul 2:3 alla Portole.

12. detsember 2018, 23:57
Kiievi lumesajus selgus Meistrite liiga viimane edasipääseja, Manchester United ja Juventus said lüüa