Valtteri Bottas (paremal) ja Lewis Hamilton.Foto: PAULO WHITAKER/Reuters
Toimetas Jarmo Jagomägi 12. detsember 2018 19:05
Lõppenud vormel 1 hooajal krooniti tšempioniks Mercedese piloot Lewis Hamilton. Tiimikaaslane Valtteri Bottas pidi talle nii mõnelgi võistlusel koha loovutama. Tuleval aastal saab soomlane aga taas esmajärjekorras endale mõelda.

Hooaja keskpaigas sai selgeks, et Bottas enam kõrgesse mängu ei sekku. Nõnda ei varjanudki Mercedese pealik Toto Wolff, et kaardid mängitakse Hamitoni peale. Nüüd aga lubab ta, et soomlasel on britiga võrdsed tingimused.

"Meil on tuleval hooajal kaks võrdset pilooti. Kui nende vahel õnnestub hea tasakaal leida, aitavad nad teineteisel paremaks saada," selgitas Wolff Autosportile. "Produktiivne keskkond on edu alus."

Ta lisas, et Bottas on suurepärane tiimimängija. "Isegi, kui tal polnud õnne, ei lasknud ta masti maha ning esindas meeskonda väärikalt. Paljud piloodid ei suuda pärast tiitliheitlusest langemist end koguda. Aga tema oli pidevalt positiivne. Ilma temata poleks me meeskondliku tiitlit võitnud," sõnas Wolff.

Soomlane alustas hooaega hiilgavalt ning nelja võistluse järel võinuks ta Hamiltoni edestadagi. Bakuus purunes aga esikohal kihutanud Bottase masina rehv ning ta lõpetas 14. kohal. Vähehaaval hakkas kaalukauss tiimikaaslase kasuks kalduma ning Bottas jäigi lõpuks terve aasta jooksul võiduta.

Bottasel on Mercedesega lepingut alles ühe aasta jagu. Kuigi mitmed eksperdid on ennustanud, et soomlane vallandatakse juba tuleva hooaja keskel, paistab, et Wolff siiski arvestab kohusetundliku piloodiga.