Meistrite liiga

Kiievi lumesajus selgus Meistrite liiga viimane edasipääseja, Manchester United ja Juventus said lüüa

Toimetas Jarmo Jagomägi, 12. detsember 2018, 23:57
Lyoni mehed mesimagusat väravat tähistamas. VALENTYN OGIRENKO/Reuters
Jalgpalli Meistrite liigas lõppes alagrupiturniir ning selgeks said kõik edasipääsejad. Kõige põnevam duell peeti lumises Kiievis.

Viimaste mängude eel oli play-off´is vaba veel vaid üks koht ning selle pidid jagama F-grupi meeskonnad Donetski Šahtar (kes peab kodumänge Kiievis) ning Lyon. Ukrainlased vajasid võitu, prantslastele piisas viigist.

Šahtar saigi tihedas lumesajus üsna kiiresti oma tahtmise, Junior Moraes viis võõrustajad 22. minutil juhtima. Sealt edasi olid mänguohjad aga kindlalt Lyoni käes ning surve kandis ka lõpuks vilja. Otsustava 1:1 viigi päästis külalistele Nabil Fekir 65. minutil.

Samal ajal peetud mängus alistas Manchester City kaotusseisust 2:1 Hoffenheimi ning kindlustas grupi võidu. Sakslastel tuli leppida viimase kohaga.

Standings provided by Sofascore LiveScore

E-grupis oli Ajaxil võimalus koduväljakult Müncheni Bayernilt napsata esikoht. Tulises matšis õnnestuski võõrustajatel 0:1 kaotusseisust 2:1 juhtima pääseda, kuid lõppseis 3:3 tähedas edu sakslastele. Lahingut jäävad kaunistama mõlema meeskonna punane kaart ning kaks penaltit.

Samal ajal peetud matšis alistas juba kolmanda koha kindlustanud Benfica 1:0 Ateena AEK, kellel jäigi punktiarve avamata.