Spordivaria

Kontaveit ja Sildaru pälvisid Tallinna linnalt tunnustuse 

Toimetas Mart Treial, 14. detsember 2018, 09:39
Anett KontaveitFoto: Teet Malsroos
Eile õhtul selgusid tänavused Tallinna parimad sportlased ja parim võistkond.

Parima naissportlase tiitli pälvis tennisist Anett Kontaveit, parima meessportlase tiitli veemotosportlane Erik Aaslav-Kaasik ja parimaks sportmängude võistkonnaks kuulutati BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond. 

Kontaveit jõudis kahel Suure Slämmi turniiril (Austraalias ja Prantsusmaal) 16 parema hulka, WTA Premier 5 kategooria turniiril Wuhanis finaali ning WTA Rooma ja Stuttgarti turniiridel poolfinaali. Maailma edetabelis rühkis ta 20ndaks. Eesti aasta parima naistennisisti treener on Nigel Sears.

Aaslav-Kaasik on maailmameister ja Euroopa meister 2018 veemoto paadiklassi F-125, tema treener on Ahto Aaslav-Kaasik.

Erik Aaslav-Kaasik Foto: Erlend Štaub

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond võitis kevadel kümnenda Eesti meistritiitli ja osales VTB Ühisliigas. Meeskonna peatreeneriks on Donaldas Kairys, abitreenerid Indrek Reinbok ja Russell Bergman.

Parimaks juuniorsportlaseks tunnistati 16aastane freestyle-suusataja Kelly Sildaru ja parimaks noorte spordiklubiks Audentese spordiklubi.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev tänab ja tunnustab kõiki nominente  kaasakiskuvate hetkede ja meeliülendavate emotsioonide eest, mida sportlased on pakkunud nii lõppeval aastal kui kogu oma spordikarjääri jooksul. „Meie sportlastele kaasaelamine, meeliülendavad hetked nende saavutuste ja võitude üle on saanud meie rahva ühendavaks jõuks, just nagu on laulu- või tantsupidu,“ sõnas Belobrovtsev pressiteate vahendusel.

„Usun, et meie sporditippude saavutused on parimaks eeskujuks noortele, andes usku ja lootust iseendasse eesmärkide püstitamisel ja nende saavutamisel. Jakob Hurt on öelnud, et kui me ei saa suureks rahvaarvult, peame saama suureks vaimult. Soovin meie atleetidele sportlikku vaimu ja visadust, et olla maailmas jätkuvalt suured kehakultuuris.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee