WRC

Paddon jäi Loebi tõttu töötuks: mulle lubati maad ja ilmad kokku (1)

Toimetas Mart Treial, 14. detsember 2018, 11:12
Hayden Paddon.Foto: AFP/Scanpix
Hyundai otsus palgata Sebastien Loeb tähendab seda, et uusmeremaalane Hayden Paddon jääb WRC-sarja kontekstis töötuks.

Aastast 2014 Hyundaid roolinud Paddon pidas nüüdki tiimiga läbirääkimisi, kuid osapooled ei jõudnud kokkuleppele. Väljaande Autosport teatel pakkus Hyundai Paddonile pärast Loebi palkamist võimalust osaleda vaid ühel rallil. 

"Ütlesin koguaeg, et mu ainuke realistlik töökoht järgmisel aastal on Hyundai, sest mujal lihtsalt pole vabu kohti," sõnas Paddon Autospordile.

"Viimased kuud on olnud vaimselt väga rasked. Oli palju läbirääkimisi, mille käigus lubati maad ja ilmad kokku, kuid teoks need ei saanudki. Üks ralli pole meie jaoks variant.

Loomulikult oleme väga pettunud, kuid mõistan, et see on profispordi reaalsus. Võime (ilmselt peab silmas kaasmaalasest kaardilugejat John Kennardit - M.T.) olla uhked oma saavutuste üle ja hoida pea püsti. Meile öeldi alati, et uusmeremaalase jaoks on pääs WRC-sse võimatu. 

Aga me mitte ainult ei pääsenud sinna, vaid võitsime ralli ja jõudsime kaheksa korda poodiumile. Korralik edu, mis poleks olnud võimalik paljude uusmeremaalaste abi ja usuta."

31aastane Paddon lubas, et see pole tema karjäärilõpp. "Rallisõit on mul veres," ütles ta. "Meil on ideid, mida oma Kiwi tiimiga teha. Olen motiveeritud võistlema ja võitma."

Hyundai roolis teevad järgmisel aastal täishooaja Thierry Neuville ja Andreas Mikkelsen, kolmandat autot jagavad Dani Sordo ja Loeb (vastavalt kaheksa ja kuus rallit).

Samal teemal

13. detsember 2018, 16:03
Sebastien Loeb sõidab järgmisel aastal Hyundaiga kuus MM-rallit

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee