Võrkpall

Cretu mattis sõjakirved maha, koondises ka üks debütant 

Karl Juhkami, 14. detsember 2018, 14:23
Jaanuarikuises mängus saab peatreener Gheorghe Cretu kasutada sisuliselt kõiki paremaid mehi. Foto: Stanislav Moškov
Eesti võrkpallikoondiseid ootavad jaanuaris ees järjekordsed EM-valikmängud ning nii meeskonna peatreener Gheorghe Cretu kui ka naiskonna juhendaja Andrei Ojamets saavad kohtumistele vastu minna tugevas koosseisus.

Pärast pooleaastast pausi on meestekoondises tagasi Saaremaa VK nurgaründaja Rauno Tamme. 26aastane pallur kuulus Eesti koondisesse ka suve hakul kui võitis koos kamraadidega Euroopa Kuldliiga. Sügisel tema nime aga koondislaste hulgast enam ei leidnud.

Samal teemal

Nimelt oli Tamme juba kevadel teiste meeste vigastuste tõttu olnud hiline täiendus. Seetõttu ei osanud ta ka arvata, et augustis uue kutse teenib. Nii oligi suve lõppu planeeritud perereis Itaaliasse. Ja kui järjekordne kutse postkasti potsatas, olid mehe käed juba seotud. See polnud aga arusaadavalt meelt mööda peatreener Gheorghe Cretule.

Praeguseks on too vahejuhtum aga unustatud ning Tamme rahulikult tagasi koondises. Nurgaründajatest on veel valikus tavapärased pommitajad Robert Täht ning Kristo Kollo ning oma A-koondise debüüti ootav Kevin Saar.

Küll jäävad eemale Andrus Raadik (põlvevigastus) ning juba viimased kaks aastat koondise mänge televiisorist vaadanud Keith Pupart ning Martti Juhkami. Juhkami oli küll valmis rahvusmeeskonnaga liituma, kuid Cretu soovis lühikese treeningperioodi tõttu - koondis koguneb 27. detsembril ning mäng Lätiga on 6. jaanuaril -, kasutada mehi, kellele tema mänguplaan ning -joonised tuttavamad oleksid.

Ülejäänud koosseisu osas suuri üllatusi pole. Vigastatud Andri Aganitsa asemel pääses neljanda tempomehena Cretu valikusse Tartu Bigbanki keskblokeerija Mart Naaber.

Meeskonnal on pidada jäänud üks kohtumine, kui 6. jaanuaril võõrustatakse Tartu Ülikooli spordihoones Avo Keele juhendatavat Lätit. Eestil selles mängus enam midagi kaalul pole, sest juba augustis kindlustati B-alagrupis esikoht ning tagati pääs finaalturniirile. Eestil on enne viimast vooru koos 9 punkti, Iisraelil 3 ja Lätil punktiarve avamata.

Eesti võrkpalli rahvusmeeskond:
Sidemängijad: Kert Toobal, Markkus Keelt
Liberod: Rait Rikberg, Silver Maar,
Temporündajd: Henri Treial, Timo Tammemaa, Ardo Kreek, Mart Naaber
Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan
Nurgaründajad: Robert Täht, Kristo Kollo, Kevin Saar, Rauno Tamme

Naiste koondisel on pidada veel kaks kohtumist, 6. jaanuaril kell 16.00 võõrustatakse Tartu Ülikooli spordihoones Rootsit ning 9. jaanuaril mängitakse võõrsil Soome koondisega. Rahvusnaiskonnal on säilinud kõik võimalused jõudmaks ajaloos esimest korda finaalturniirile, hetkel ollakse E-alagrupis 6 punktiga teisel kohal, Soome on 10 punktiga esimene, Tšehhil on sarnaselt Eestile 6 punkti ja Rootsil neljandana 2 punkti.

Rahvusnaiskonna koosseis koondise laagriks: 
Sidemängijad: Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatsev
Liberod: Kristi Nõlvak
Temporündajad: Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Eliisa Peit
Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann, Kristel Moor
Nurgaründajad: Nette Peit, Kristiine Miilen, Anu Ennok, Hanna Pajula, Polina Bratuhhina-Pitou, Ingrid Kiisk, Liisel Nelis. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee