Tartlaste peatreener Priit Vene.Foto: Aldo Luud
15. detsember 2018, 19:04

Tartu, Rapla ja Kalev kaotasid lätlastele, TalTech ja Pärnu said võidulisa

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond jäi Eesti-Läti liigas võõrsil 78:89 alla Liepajale. Tartlastel on nüüd kirjas kuus võitu ja sama palju kaotuseid.

Tartu jaoks said otsustavaks teine ja neljas veerand, mis kaotati vastavalt 18:25 ja 17:22. Ülikooli tiimi parimaks kerkis leedulane Arnas Velicka, kelle arvele jäi 24 punkti, kuus lauapalli ja sama palju korvisööte. Tema kaasmaalane Julius Kazakauskas panustas 17 silma, kaheksa lauapalli ja nelja sööduga.

Rapla kaotas samuti võõrsil 77:84 Ogrele. Eesti tiimi parimana viskas Hunter Mickelson 24 punkti ja võttis maha üheksa lauapalli. Indrek Kajupank lisas 15 punkti.

Valga-Valka oli koduväljakul hädas TalTechi vastu, kirja läks 64:87 kaotus. Toomas Raadik kogus võitjate kasuks 19 punkti, kuus lauapalli ja neli korvisöötu. Vanameister Gregor Arbet panustas 29 minutiga kümne punkti ja viie lauapalliga.

Tallinna Kalev käis külas Ventspilsil ja kirja läks 68:80 allajäämine. Eesti tiimi saldosse andis suurima panuse Taylor Stafford 24 punktiga.

Päeva lõpuks tegi hea etteaste Pärnu, kes sai võõrsil 93:89 jagu Jurmalast. Olulist rolli mängis pärnakate lõpuspurt: viimane veerand võideti 27:13!

Demetre Rivers viskas 29, Saimon Sutt 19 ja Mihkel Kirves 14 punkti.