Auto-Moto uudised

Hirmuäravata vormeliavarii üle elanud sakslanna: arstid ütlesid, et mul oli sel päeval miljoneid kaitseingleid (2)

Toimetas Mart Treial, 17. detsember 2018 22:55
Sophia FlörschFoto: Instagram / @sophiafloersch
Kuu aja eest vormel 3 MMil ehk Macau GPl hirmuäratava avarii üle elanud sakslanna Sophia Flörsch (18) andis esimese intervjuu, kus rääkis muuhulgas õnnetusest ja oma tunnetest seoses tolle video vaatamisega.

Seljaoperatsioonil käinud Flörsch alustas mõne päeva eest taastusravi ja tema tervis paraneb jõudsalt. Arstide sõnul peaks ta täielikult paranema.

Alljärgnevalt toome lugejateni mõne küsimuse-vastuse Motorsport Magazini intervjuust.

Samal teemal

Millal esimest korda õnnetusest videot nägid?
"Mul läks paar päeva aega, et pea selgeks saada, sest olin tugevate valuvaigistite mõju all. Videot vaatasin esimest korda viis päeva pärast avariid. Vahepeal püüdsin sellele mitte mõelda ja olin lihtsalt õnnelik, et saan kõiki oma jäsemeid liigutada.

Arstid ütlesid, et mul oli sel päeval miljoneid kaitseingleid. Nad on väga optimistlikud, et olen juba veebruari lõpus - märtsi alguses füüsiliselt valmis taas vormelisse istuma."

Kui palju seda videot vaadanud oled?
"Vaatan seda igal kolmandal päeval, sest ma ei suuda uskuda, et see olen mina. See on ülihirmus video ja kohutav õnnetus. Videot vaadates mõtlen "kas ta on tõesti ikka veel elus...". Teadmine, et mõne nädala pärast olen jälle igatpidi normis, on hullumeelne."

Sinu õnnetus tõmbas väga palju tähelepanu. Millal ise seda adusid?
"Avarii juhtus kohaliku aja järgi kell 15.30. Mulle anti mu mobiil kell 20.30. Mul oli WhatsAppis sadu sõnumeid ja Instagramis 38 000 jälgija asemel järsku 155 000.

Mõtlesin, mis toimub?! Minu kogemus õnnetusest oli üpris erinev. Mul polnud aimugi, et see nägi nii halb välja ja jõuab nii paljudesse uudistesse. Ma ei teadnud, mida arvata, sest polnud ise videot näinud. Ma ei mõistnud, miks isegi mu õpetajad mulle kirjutavad. Mõtlesin, kuidas nemad ometi sellest teavad."

Kas mõni lähedane on soovitanud sul mootorispordist loobuda?
"Keegi pole mulle seda otse öelnud. Mõistagi on minu tulevik tulnud jutuks. Aga mul on suur kirg jätkata ja ma ei lase õnnetusel end pidurdada. 

Kas läheksid Macausse tagasi?
"Tahan Macausse tagasi! Kui võimalus avaneb ja võidusõit toimub järgmisel aastal uuesti, tahan kindlasti minna. Õnnetus oli kohutav, aga arvan, et see oli üks suur õnnetute juhuste kokkulangemine. Mul oli väga palju õnne.

Ma ei taha mõeldagi, kuidas see lõppenuks, kui ma poleks õhku tõusnud, vaid teist masinat ramminud ja koos sellega seina kihutanud. See näitab, kui ohutu auto, kiiver ja muu varustus on."

Sinu õnnetus tõstata taas teema, kas Macau ringrada on liiga ohtlik. Mida sa arvad?
"Minu arust see pole liiga ohtlik. Iga võidusõitja teab, millega ta riskib. Võib-olla mootorratturite jaoks on see tõesti liiga ohtlik, nad on lihtsalt sõgedad. Aga vormelipilootide jaoks mitte.

Mis puutub minu avariisse, siis ma ei taha teada, mis juhtunuks, kui ma libisenuks mõnel teisel ringrajal sel kiirusel kruusale, käinuks mitu kordaü le katuse ja ramminuks barjääri."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee