Al Aini teise värava autor Caio võitu tähistamas. Foto: AP/Scanpix
19. detsember 2018, 16:25

VIDEO | Värske Copa Libertadorese tšempion jäi klubide MMil ootamatult finaali ukse taha

Enamik jalgpallifänne on ühel meelel, et maailma kaks tugevaimat klubivõistlust on Euroopa Meistrite liiga ning selle Lõuna-Ameerika vaste Copa Libertadores. Ning üldjuhul kohtuvad mõlema võistluse võitjad ka klubide MMi finaalis. Tänavu nii aga ei läinud.

Nimelt jäi värske Copa Libertadorese tšempion River Plate klubide MMi poolfinaalis ootamatult alla tänavusele Araabia Ühendemiraatide meistrile Al Ainile.

River jäi juba kolmandal minutil tagaajajarolli, kui Rootsi koondislane Marcus Berg võõrustajariigi klubi juhtima viis. Veerand tundi hiljem oli aga juba River see, kes eduseisu nautis. Seda tänu Rafael Borre kahele tabamusele.

Teisel poolajal õnnestus Caiol mänguseis küll 2:2 viigistada, kuid mängu 69. minutil tõotas kohtumine taas Riveri sadamasse suubuvat. Argentiinlased teenisid penalti, mille Gonazalo Martinez aga latti virutas.

Rohkem tabamusi normaal- ja lisaaeg ei toonud, mistõttu otsustati finaali pääseja penaltitega, kus 5:4 saatis edu Al Aini.

Finaalis ootab Emiraatide klubi kas Euroopa Meistrite liiga võitja Madridi Real või Aasia parim Kashima Antlers.