Šarunas Jasikevicius võib oma hoolealuste tööga rahule jääda. Foto: AFP/Scanpix
19. detsember 2018, 21:22

Euroliiga punase laterna vastu kaotusseisust välja tulnud Žalgiris tõusis play-off kohale (1)

Kaunase Žalgiris sai Euroliigas kaheksanda kaotuse kõrvale kuuenda võidu, kui võõral väljakul alistati mullune Eurocupi tšempion Darüssafaka 75:71.

Šarunas Jasikeviciuse hoolealused alustasid kohtumist hästi, minnes kärmelt 8:5 juhtima. Pärast seda anti initsiatiiv aga türklastele ning avaveerandi lõpuks oli Žalgiris juba neljapunktilises (15:19) kaotusseisus.

Teisel veerandajal suurenes vahe veel kahe punkti võrra ning poolajal oli kodumeeskonna eduseis juba 39:33.

Teisel poolajal võtsid leedukad aga jalad kõhu alt välja. Kolmandal veerandajal vähendati vahe nelja peale (49:53) ning kaheksa minutit enne lõppu pääseti pärast pikka pausi ka juhtima (54:53).

Edasi kulgeti punkt-punkti heitluses ning otsustavaks sai Leo Westermanni tabav kaugvise 26 sekundit enne mängu lõppu, mis Zalgirise 73:71 ette viis.

Järgnenud rünnakul Darüssafaka viskele ei jõudnud ning mängu lõppskoori 75:71 vormistas vabaviskejoonelt taas Westermann.

Žalgirise parim oli Brandon Davies 17 punktiga. Westermann toetas teda 12, Aaron White ja Marius Grigonis 10 punktiga. Darrüsafaka tulemuslikuim oli Ray McCallum 17 punktiga.

Tel Avivi Maccabi oli koduväljakul 79:63 üle vigastatud Aleksi Švedita mänginud Moskva oblasi Himkist. Iisraeli klubi parim oli Kendrick Ray 15 silmaga, Himki parim oli Jordan Mickey 15 punktiga.

Müncheni Bayern sai võõral väljakul magusa 80:78 (Williams 21 - James 17) võidu Milano üle. Madridi Real seljatas koduplatsil Ateena Panathinaikose 89:68 (Causeur 14 - Langford 20).