Tudulinna asenduskodu lapsed said tänu sportlikele heategijatele uued suusakomplektidFoto: Kadri Org
Toimetas Silja Paavle 20. detsember 2018 11:01
Novembris Lõunakeskuses toimunud Suusalaadal leidis suure kauplemise kõrvale aset ka Sportlandi EV100 heategevusõit, kus iga paaristõuke trenažööril tõmmatud kilomeetri eest annetas Sportland 10 eurot suusavarustuse soetamiseks Tudulinna asenduskodule.

Suusahullude, Sportlandi ja Limpa Suusakooli korraldatud heategevussõidul osales kokku 135 sportlikku heategijat. Oma panuse andsid paljude teiste seas ka laadal esinenud Daniel Levi ja tema bändikaaslased. „Kui alguses oli meil Sportlandiga eesmärk saada paaristõuke trenažööril kokku vähemalt 100km, siis päeva edenedes tuli heategijaid aina juurde ning pärastlõunaks näitas masina kilometraaž 135,“ oli rõõmsalt üllatunud Suusalaada peakorraldaja Vahur Teppan.

Tudulinna asenduskodu lapsed said Sportlandi ja Limpa Suusakooli toel endale 12 suusakomplekti. Lisaks suusavarustuse üleandmisele tegi Hiina murdmaasuusakoondise treener Vahur Teppan lastele Tudulinna staadionil ka Limpa suusatunni, et uue varustusega kaasneksid ka õpetussõnad, kuidas see õige suusatehnika ikkagi välja näeb.

Kogu heategevusüritus sai korraldatud TÜ Kliinikumi Lastefondi abil, kes on alates 2010. aastast toetanud annetajate abiga asenduskodus kasvavate laste psühholoogilist ja terapeutilist tuge, kattes eripedagoogi ning tegevusterapeudi töötasu ning transpordikulud.