Chavaughn Lewis viskas Kalevi kasuks 25 punkti.Foto: Tiina Kõrtsini
22. detsember 2018, 12:56

Lewise ja Mirkovici vedamisel tähtsa võidu noppinud Kalev tegi endale ilusa jõulukingi (1)

Krasnojarsk pole koht, kuhu Ühisliiga korvpallimeeskonnad kõige meelsamini reisivad: pikk reis, ajavahe ja talvel ka krõbe pakane - täna on seal miinus 30 kraadi. Seda magusam on Jenissei jõe kallastelt naasta võiduga ning seda BC Kalev/Cramo täna suutis kohaliku meeskonna vastu tulemusega 88:80.

Kalev (5 võitu ja 6 kaotust) tõusis turniiritabelis taas seitsmendaks ning mis veelgi tähtsam - võõrsil alistati otsene konkurent võitluses play-off-koha eest.

Meeskonnad olid kohe algusest saati rünnakuvalmis, kuid esimesena sai kaitse vähegi pidama Kalev. Kuuendaks minutiks pääseti ette 20:11, avaveerand võideti 25:19 ning pärast eriliselt õnnestunud teist veerandit juhiti poolajal juba 54:34!

Rünnakul särasid Chavaughn Lewis, Arnett Moultrie ja Branko Mirkovic, kaitset tsementeeris Reggie Lynch (poolajaga 4 kulpi). Jenissei oli hädas visketabavusega, ka vabadelt positsioonidelt eksiti palju. Kalev juhtis teenitult, mängupilt oli eelmisel nädalal Astanas nähtuga võrreldes vastupidine - nüüd olid agressiivsemad Eesti klubi mängijad.

Üsna teise poolaja alguses langes viie veaga (neist viimane oli tehniline) mängust välja Moultrie ja Jenissei lähenes ähvardavalt (51:63). Ometi tegid külalised viimaseks väikeseks vaheajaks taas sisse turvalisema edumaa (77:60), Lewise arvel oli juba 22 punkti.

Lõpuveerandil võttis Jenissei ette uue spurdi, visates hakatuseks 7 punkti järjest. Kuid Kalev pidas vastu. Vahe vähenes korra kaheksa punktini (71:79), kuid siis vastas paari tähtsa korviga Mirkovic ja võttis vastase hoo maha.

Lewis viskas 25, Mirkovic 20, Moultrie 14 punkti. Janari Jõesaar sai aga kokku kaksikduubli (10 p, 11 lp)! Jenisseil vastas Alex Young 17 punktiga.

Turniiritabel: CSKA 9-0, Himki 9-1, Unics 7-2, Astana 6-3, Lokomotiv-Kuban 6-4, Zenit 5-4, Kalev 5-6, Avtodor 4-5, Jenissei 4-8, Parma, Nižni Novgorod 3-6, Zielona Gora 2-6, Tsmoki 2-7, VEF 2-9.