Gregor Arbet piirdus Läti Ülikooli vastu viie punktiga.Foto: Martin Ahven
22. detsember 2018, 17:55

TalTech mängis Läti klubi vastu tulega, aga sai vajaliku võidu kätte

Eesti-Läti korvpalliliigas sai TalTech kodus üllatavalt raskelt jagu Läti Ülikoolist. Lõpuks jäid TalTechi võidunumbriteks 84:78.

TalTech kaotas avaveerandi 15:24, aga kolmanda veerandaja järel oli seis viigis 59:59. Viimasele minutile mindi vastu seisul 78:78.

Siis murdis Sander Viilup korvi alla ja viis TTÜ 80:78. Lätlaste vasturünnak ebaõnnetus ja vastaste treener sai liigse pahandamise eest tehnilise vea. Vabaviskejoonele läks Oliver Metsalu, kes realiseeris esmalt tehnilise vea eest antud vabaviske ja seejärel realiseeris kahest "tavalisest" vabaviskest ühe. Sellega oli mäng sisuliselt tehtud.

TalTechi resultatiivseim oli 26 punktiga Toomas Raadik, Levi Martin Giese lisas 12 ja Jaan Puidet 11 punkti. Vastaste kasuks tõi Renars Birkans 25 silma.

TTÜ on 9 võidu ja 5 kaotusega tabelis viies, Läti Ülikool on 4 võidu ja 8 kaotusega 11. positsioonil.