Üleplatsimeheks tõusnud Veidemani sooritusest jäi Treieri koduklubi vastu väheks

Toimetas Karl Juhkami, 23. detsember 2018, 20:50
Rain Veideman. Facebook @stingsmantova / Arianna Zani
Korvpalli Itaalia esiliigas nägi jõulupühade eel eestlaste duelli. Vastamisi läksid Rain Veidemani koduklubi Mantova ja Kaspar Treieri leivaisa Montegranaro Poderosa ning 70:65 võidu pealt saab pühadele vastu minna Treier.

Kohtumine kulges võrdsete duellina. Montegranaro võitis avaveerandi 24:23 ning poolajaks olid külalised peal nelja silmaga (39:35). Pärast poolajapausi suutis Mantova Veidemani vedamisel vahe tagasi teha ning neljandale veerandajale mindi vastu juba kodumeeskonna ühepunktilises eduseisus (53:52).

Lõpp kuulus aga kindlalt külalistele, kes 70:65 võiduga hooaja üheksanda võidu teenisid ning Itaalia esiliiga idadivisjonis kolmandaks tõusid.

Veideman viibis väljakul 38 minutit ning oli 20 punktiga (kolmesed 2/6, kahesed 5/12) üleplatsimees. Lisaks kogunes eestlase arvele 2 lauapalli ning 4 korvisöötu. Treier kogus 13 minutiga 5 punkti ning noppis 3 lauapalli.

Kolmas Itaalia esiliiga eestlane Mikk Jurkatamm oli võistlustules eile, kui tema leivaisa Ravenna vanus 62:85 alla Trevisole. Eestlane viibis platsil 12 minutit, kuid punktiarvet selle ajaga ei avanud.