Korvpall

Pärnu korvpallurid said Lätis hävitava koslepi 

Ohtuleht.ee, 26. detsember 2018, 19:23
Pärnu fännidel täna pidupäeva pole.Foto: Stanislav Moshkov
Eesti-Läti korvpalliliigas toimus kolmapäeval üks mäng, kus Pärnu Sadam pidi võõrsil Riia VEFi 51:96 paremust tunnistama.

Võõrustajad alustasid kohtumist võimsalt: esimese kahe minutiga juhiti 10:2 ning veerandaja keskel 19:6. Pärnu sai küll mängu tagasi ning Tormi Niits vähendas kaotusseisu 17:21 peale, aga viie punktiga vastas kiirelt Andris Misters. Teise veerandaja alustuseks tegi VEF 14:0 spurdi ja poolajaks oldi 21 punktiga peal.

Järgmised kümme minutit kulgesid pigem tasavägiselt, ent pärnakad olid raskustes Kristaps Janicenoksi takistamisega, kes realiseeris nii 3+1 ja 2+1 rünnaku. Viimasele neljandikule mindi vastu VEFi 64:42 eduseisus, aga sellega polnud riialased kaugeltki veel lõpetanud. Viie minutiga tehti 15:2 spurt ja peagi oli vahe 40 punkti. Kokkuvõttes õnnestus külalistel siiski viis silma veel tagasi mängida.

VEFi poolelt said kõik 11 meest käe valgeks ja lauavõitluses oldi Pärnust koguni 51:25 paremad. Kristaps Janicenoks oli 18 punktiga resultatiivseim, Baden Jaxen ja Arturs Ausejs lisasid võrdselt 13 silma.

Pärnu poolelt viskas Rannar Raap 16 punkti. Saimon Sutt ning Henri Wade-Chatman tõid 9 punkti. Tiimi üks liidritest Mihkel Kirves platsil ei käinud.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimub järgmine kohtumine juba neljapäeval, 27. detsembril, kui vastamisi lähevad Kalev/Cramo ja Jurmala.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee