Korvpall

Ülitäpse käega Euroopa korvpalliäss teeb NBA staaridele silmad ette (1)

Ohtuleht.ee, 27. detsember 2018 15:28
Palliga on Nando de Colo.Foto: ALKIS KONSTANTINIDIS
Euroopa koorekihti kuuluva korvpalliklubi Moskva CSKA tagamees Nando de Colo on tänavu suurepärases viskevormis ning liigub statistiliselt vägeva näitaja suunas.

31aastane prantslane on käimasoleval hooajal Euroliigas toonud keskmiselt 13,3 punkti, mis on tema CSKA-karjääri madalaim näitaja. Tema visketabavus on aga muljetavaldav: kahe- ja kolmepunktiviskeid on ta läbi korvirõnga saatnud vastavalt 52,4% ja 41,2% täpsusega ning 37st vabaviskest on ta realiseerinud tervelt 35 (94,6%).

Seega on de Colo liikumas 50-40-90 hooaja suunas, kus numbrid tähistavad tabavusprotsenti vastavalt kahe- ja kolmepunktivisetel ning vabavisetel. Peaks CSKA äss head visketabavust hoidma, oleks see tema viies järjestikune 50-40-90 hooaeg Euroliigas, mis on äraütlemata vägev saavutus.

Olgu võrdluseks toodud, et NBA ajaloos on 50-40-90 hooaja teinud vaid seitse meest: Mark Price, Kevin Durant, Reggie Miller, Steve Nash, Stephen Curry, Larry Bird ja Dirk Nowitzki. Nash (4) ja Bird (2) on seni ainsad, kes suutnud 50-40-90 hooaja teha rohkem kui ühel korral.

Muide, erinevalt Vanast Maailmast on NBAs 50-40-90 klubisse jõudmiseks vaja tabada teatud arv viskeid. Lisaks, kui Euroopas tuleb tabada vähemalt pooled kahepunktivisetest, siis lombi taga tuleb klubisse pääsemiseks tabada minimaalselt 50% täpsusega field goal'e, mille alla kuuluvad kahe- ja kolmepunktivisked. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee