Vormel 1

Schumacheri päästja paljastas, mis sai vormelilegendile viis aastat tagasi saatuslikuks (12)

Ohtuleht.ee, 29. detsember 2018, 12:15
Michael Schumacher laskumas. Foto: Reuters/Scanpix
Täna, viis aastat tagasi läks seitsmekordne vormel-1 sarja maailmameister Michael Schumacher saatuslikule laskumisele, mis ta koomasse ning haigevoodisse naelutas. Vormelilegendi päästmise eest vastutanud Stephane Bozon meenutas Saksamaa väljaandele Focus kurba päeva. 

"Esimesed sündmuskohale jõudjad raporteerisid kohe, et õnnetuspaik on mäenõlva lähedal, mistõttu on keeruline teda transportida. Samas oli kohe ka aru saada, et tegemist oli tõsise õnnetusega, kuna muidu poleks me helikopterit kasutanud. Härra Schumacheril vedas," sõnas Bozon. 

Samal teemal

"Helikopteril võtab ainult mõni minut aega, et baasist Meribeli (õnnetuskohta) jõuda. Mäletan, et parameedikutel oli järsul nõlval raskusi talle esmaabi andmisega. See on ka põhjus, miks nad otsustasid enne Moutiersi lennata ja alles seal tema stabiliseerida," jätkas ta. 

"Ma nägin kivi, mille taha Schumacher koperdas ning ka seda kivi, kuhu ta oma pea ära lõi. Tol päeval polnud väga palju sadanud, mistõttu olid kivid ainult kerge lumekihi all. Oleks lund rohkem olnud, oleks Schumacher esimesest kivist ilmselt lihtsalt üle sõitnud," arvab Bozon. 

Palju on räägitud ka faktist, et vormelilegend suusatas ametlikult rajalt väljas, mistõttu kutsus ta ise endale kurja kaela. "Schumacher oli tõepoolest tol hetkel märgistatud rajalt väljas, kuid seda ainult paari meetri võtta. Sellegi poolest pole suusakuurort õnnetuses süüdi, sest nõlvast laskub iga inimene ikkagi omal vastutusel."

Pärast õnnetust on Schumacheri täpset terviseseisundit avalikkuse eest varjatud ning siseinfot pole jõudnud ka Bozonile. "Ei, ma ei tea, kuidas tal läheb. Aga ma mõtlen selle õnnetuse peale tihti, eriti siis, kui ma laskudes ise mõnda kivinukki näen. Seetõttu sooviksin väga kuulda positiivseid uudiseid Michael Schumacheri kohta."

12 KOMMENTAARI

g
G 30. detsember 2018, 18:29
Seda, et ta soovitatud rada ei sõitnud, kiivrit ei soovinud kanda ja kivi otsa peaga kukkus kirjutati juba 5a tagasi ju? Paistab, et ajakirjanikud ei viitsi üldse enam tööd teha ja lihtsalt määrivad millegiga paberit, et see valgeks ei jääks.
d
delaviv 30. detsember 2018, 14:49
Varjatakse ainult halbu uudiseid, seda ei ole kellelgi raske mõista.
Loe kõiki (12)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee