Talisport

Ameerika mäesuusatalent võttis enda nimele kaks vinget rekordit 

Toimetas Mart Treial, 30. detsember 2018, 10:52
Mikaela Shiffrin.Foto: AFP/Scanpix
USA mäesuusataja Mikaela Shiffrin (23) lõpetas oma karjääri parima aasta järjekordsete rekordite purustamisega.

Ta võitis eile Austrias Semmeringis oma karjääri 36. MK-sarja slaalomivõistluse, millega kerkis sarja 52aastase ajaloo edukaimaks naiseks. Varem jagas ta tippmarki oma lapsepõlveiidoli, austerlanna Marlies Raichiga.

"Ta on Bode Milleri kõrval mu suurim eeskuju," lausus Shiffrin. "Tahtsin noorena saada maailma parimaks suusatajaks. Vaatasin alati Marliesi, ta oli legend. Minu silmis on ta parim slaalomisuusataja, ma poleks temata siia jõudnud. Minu jaoks jääb see rekord igaveseks tema nimele."

Absoluutsest rekordist lahutab Shiffrinit veel viis etapivõitu, sest rootslane Ingemar Stenmark kogus vahemikus 1974-87 40 võitu. Kõigi eelduste kohaselt on see vaid aja küsimus, sest ameeriklanna on võitnud eelmisest 33 MK-slaalomist, kus osalenud, 27.

Ühtlasi sai Shiffrinist eile aegade esimene suusataja, kes võitnud ühe kalendriaasta jooksul 15 MK-võistlust. Meeste MK-sarja tiitlikaitsja Marcel Hirscher võitis lõppeval aastal 14 MK-etappi. Varasem rekord, 13 võitu, kuulus Stenmarki nimele.

Pyeongchangi OMilt kulla ja hõbedaga naasnud Shiffrin ei võitnud tänavu vaid üht MK-slaalomit (jaanuaris Šveitsis, kui ta ei jõudnudki raja lõppu).

Kõikide distsipliinide peale kokku on Shiffrin nüüd võitnud 51 MK-etappi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee