Anett Kontaveit alustas Brisbane'i turniiri suurepärase võiduga.Foto: EPA/Scanpix
31. detsember 2018, 12:21

HEA ALGUS! Anett Kontaveit purustas uue hooaja avamatšis maailma 23. reketi (1)

Austraalias Brisbane's alanud tenniseturniiril alustas uut hooaega maailma edetabeli 21. naine Anett Kontaveit. Tema vastaseks oli hispaanlanna Carla Suarez Navarro (WTA 23.).

Kuigi edetabelis asuvad kaks tennisisti lähestikku, polnud hispaanlanna Kontaveidile täna võrdväärne vastane. Eestlanna kontrollis mängu täielikult ning oli Suarez Navarrost peajagu üle.

Avasett kestis kõigest 18 minutit ning Kontaveit võitis selle 6:0. Teises setis läks Kontaveit 3:0 juhtima, kuid Suarez Navarro ei andnud alla ning võitis samuti mõned geimid. Kohtumine Kontaveidile 6:0, 6:3. Kontaveit lõi mängus viis ässa, Suarez Navarro kaks.

"Teadsin enne mängu, et tuleb raske matš, üritasin olla agressiivne ja arvan, et mängisin väga hästi," sõnas Kontaveit pärast kohtumist.

Järgmises ringis kohtub Kontaveit Danielle Collinsi või maailma neljanda numbri Petra Kvitovaga. Teise ringi jõudmisega teenis Kontaveit ligi 11 000 eurot.

Kontaveit valmistub teisel pool maakera aasta esimeseks Suure slämmi turniiriks ehk Austraalia lahtisteks, mis algavad 14. jaanuaril.