Jäähoki

Venemaal ikka juhtub: maailmameistriks tulnud hokimees märatses lennukis ja sundis selle hädamaandumisele (2)

Toimetas Ville Arike, 1. jaanuar 2019, 19:28
Oleg Saprõkin 2009. aasta MMil.Foto: AP/Scanpix
2009. aastal maailmameistriks tulnud ning karjääri jooksul ka Stanley karikavõistluste finaalis mänginud endisel hokimehel, 37aastasel Oleg Saprõkinil läks aastavahetuse tähistamine vist pikaks. Ta hakkas täna hommikul Sotšist Moskvasse suundunud lennukis märatsema nõnda, et piloot tegi erakorralise maandumise ja purjutaja tõsteti pardalt maha.

Esialgu teatati meediale, et üks äriklassi reisija ei arvestanud oma organismi suutlikkusega, tarbis ülemääraselt viskit ja kaotas enda üle kontrolli. Ta hakkas stjuardessi peale karjuma ja teda sõimama, hiljem ka lõi teda. Samuti käitus ta ebaviisakalt enda kõrval istunud ja teda rahustada püüdnud reisija suhtes.

Seetõttu tegi lennuk piloodi palvel Voronežis häda-, õigem on küll öelda erakorralise maandumise. Märatsenud reisija anti üle politseile ja räägiti tuntud hokimehest. Pärastlõunal sai meedia teada ka tema nime - Saprõkin. Ta jätkas bravuuritsemist lennujaamas ja politseijaoskonnas. Hiljem ta vabastati ja suundus koos abikaasaga Moskvasse.

NHLis mängis ta sajandi alguses Calgary, Phoenixi ja Ottawa ridades, 2004. aastal jõudis Calgary Flamesiga ja 2007 Ottawa Senatorsiga ka Stanley karikasarja finaali. 2007. aastast karjääri lõpetamiseni 2016ndal esindas ta kodumaal erinevaid KHLi klubisid, tulles 2011 Ufaa Salavat Julajeviga ka suurliiga meistriks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee