Jäähoki

Stjuardessi ründamises süüdistatud hokimees: ma ei läinud kellelegi kallale ega löönud! 

Toimetas Ville Arike, 2. jaanuar 2019, 15:44
Oleg Saprõkin 2009. aasta MMil.Foto: AFP/Scanpix
Venemaa meedias lõi eile laineid endine hokimees Oleg Saprõkin, kelle pärast tegi Aerofloti Sotšist Moskvasse suundunud lennuk erakorralise maandumise Voronežis ja kes tõsteti pardalt maha. Ta eitab stjuardessi ründamist ja löömist.

Ajaleht Sport-Ekspress tegi Saprõkiniga pika intervjuu, avaldame 2009. aastal maailmameistriks tulnud hokimehe selgitusi.

"Lendasime äriklassis naisega kahekesi. Rohkem polnud selles klassis kedagi, turistiklassis oli aga umbes 7-8 inimest. Lennuk oli peaaegu tühi.

Ütlen kohe, et mingit kaklust polnud, ma ei löönud kedagi ega läinud kellelegi kallale, ei kaasreisijatele ega jumal hoidku, stjuardessile. Ma ei oska isegi ette kujutada, kust niisugune info tuli. Jõin rahulikult, ja äkitselt maandus lennuk Voronežis.

Tagapool, turistiklassis polnud üks reisija meie käitumisega rahul. Võimalik, et olime veidi lärmakad, aga oli ju uusaasta, pidupäev. Meil oli sõnaline konflikt. Aga keegi ei tõusnud oma kohalt.

Veel juhtus niisugune asi: äkitselt avanes piloodikabiini uks ja minu pilk liikus juhtimispaneelile. Lihtsalt vaatasin seda huvi pärast. Aga mul polnud mingit kavatsust kabiini minna. Lendan 20 aastat ja tean kõiki reegleid.

Äkitselt lennuk maandus. Ma ei osanud isegi ette kujutada, et see juhtus minu pärast. Võimalik, et olime lärmakad. Võimalik, et reageerisin mõnele märkusele jämedalt, kuid polnud midagi ligilähedastki kaklusele.

Kui meid naisega politseile üle anti, saime teada, et lennuk maandus pardal toimunud massikakluse tõttu. Piloot teatas, et 10 inimest kakles.

Lendan 20 aastat ühe ja sama kompanii, Aeroflotiga. Mul pole kunagi kellegagi probleeme olnud. Ei reisijate ega teenindava personaliga. Nüüd oli esimene taoline juhtum, kuid ma polnud agressiivne, ei kakelnud ega ähvardanud kedagi, ei rikkunud salongi. Ma ei mõista, miks tehti erakorraline maandumine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee