Talisport

Tour de Ski: rasketest oludest väljus võitjana Iversen, Tammjärv napilt punktidelt väljas

Toimetas Mart Treial, 2. jaanuar 2019, 16:12
Tänane võidumees Emil Iversen.Foto: AFP/Scanpix
Meeste Tour de Ski neljanda etapi, Oberstdorfi ühisstardist 15 km klassikadistantsi võitis tugeva lõpuspurdi toel norralane Emil Iversen ajaga 45.30,3.

Tulenevalt rasketest oludest (nullilähedane temperatuur + tihe lumesadu) püsis peagrupp terve sõidu vältel koos ning distants läbiti märgatavalt aeglasemalt kui tavaliselt.

Iversen edestas lõpusirgel itaallast Francesco De Fabianit (+0,9), venelast Sergei Ustjugovit (+2,0) ja riburadapidi kõiki ülejäänud konkurente. Liidrina startinud Johannes Hösflot Kläbo lõpetas 9ndana (+5,6), kuid jätkab üldkokkuvõttes esikohal.

Eesti mehi oli stardis kaks: grupis püsinud Karel Tammjärv sai 36. (+20,4) ja sealt pudenenud Raido Ränkel 65. koha (+1.59,5). Distantsi lõpetas 70 meest. Kusjuures Tammjärvel jäi punktikohast ehk 30. positsioonist puudu ainult 2,4 sekundit.

Tänased tulemused (kliki pildil):

Tuuri üldseis:

Tuur jätkub homme samas paigas 15 km vabatehnika jälitussõiduga. Kolmandat kohta hoidev Iversen teatas pärast tänast, et katkestab tuuri ega tule homme starti.