Tänane võidumees Emil Iversen.Foto: AFP/Scanpix
Talisport
2. jaanuar 2019, 16:12

Tour de Ski: rasketest oludest väljus võitjana Iversen, Tammjärv napilt punktidelt väljas

Meeste Tour de Ski neljanda etapi, Oberstdorfi ühisstardist 15 km klassikadistantsi võitis tugeva lõpuspurdi toel norralane Emil Iversen ajaga 45.30,3.

Tulenevalt rasketest oludest (nullilähedane temperatuur + tihe lumesadu) püsis peagrupp terve sõidu vältel koos ning distants läbiti märgatavalt aeglasemalt kui tavaliselt.

Iversen edestas lõpusirgel itaallast Francesco De Fabianit (+0,9), venelast Sergei Ustjugovit (+2,0) ja riburadapidi kõiki ülejäänud konkurente. Liidrina startinud Johannes Hösflot Kläbo lõpetas 9ndana (+5,6), kuid jätkab üldkokkuvõttes esikohal.

Eesti mehi oli stardis kaks: grupis püsinud Karel Tammjärv sai 36. (+20,4) ja sealt pudenenud Raido Ränkel 65. koha (+1.59,5). Distantsi lõpetas 70 meest. Kusjuures Tammjärvel jäi punktikohast ehk 30. positsioonist puudu ainult 2,4 sekundit.

Tänased tulemused (kliki pildil):

Tuuri üldseis:

Tuur jätkub homme samas paigas 15 km vabatehnika jälitussõiduga. Kolmandat kohta hoidev Iversen teatas pärast tänast, et katkestab tuuri ega tule homme starti.