VIDEO | Avaseti lõpus lagunenud Kontaveit langes Brisbane'i turniirilt välja (3)

Ohtuleht.ee, 3. jaanuar 2019, 14:41
Anett Kontaveit mängus Lesja Tsurenko vastu. Reuters/Scanpix
Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 27.) kaotas Brisbane'is peetava WTA-tenniseturniiri veerandfinaalis Ukraina esindajale Lesja Tsurenkole (WTA 27.) 5:7, 3:6.

Esimene sett oli tasavägine kuni seisuni 4:3, mil Kontaveit murdis Tsurenko pallingu ja läks 5:3 ette. Eestlannal oli seejärel kaks settpalli, aga neid ei suutnud ta ära kasutada. Hüva hoo leidis üles hoopis Tsurenko ja ühtäkki ei õnnestunud Kontaveidil enam midagi. Tsurenko võitis neli geimi järjest ja esimene sett kuulus talle 7:5.

Teist setti alustas selgelt paremini Tsurenko, kes läks 3:1 ette. Kontaveit oli tõsistes raskustes oma pallinguga, aga üheksa tasamängu järel suutis ta siiski vahe ühele geimile vähendada. Kuigi võis loota, et maratongeim kallutab kaalukausid Kontaveidi kasuks, siis seda ei juhtunud. Tsurenko hoidis kindlalt oma servigeime ja murdis lõpetuseks Kontaveidi pallingu.

Statistika:

Tsurenko läheb poolfinaalis kokku jaapanlanna Naomi Osakaga (WTA 5.), kes oli veerandfinaalis parem Läti tennisistist Anastasija Sevastovast (WTA 11.) 3:6, 6:0, 6:4.

Kontaveit peaks järgmisena kaasa tegema uuel nädalal peetaval Sydney turniiril, seejärel ootavad ees Austraalia lahtised meistrivõistlused.

Mängu kokkuvõte:
14:41

Kõik, Tsurenko võidab kahes setis 7:5, 6:3.

14:40

Tsurenkol kaks matšpalli.

14:39

Tsurenko on kindel ja läheb 5:3 ette.

14:34

Kontaveit teeb teise seti parima servigeimi ja lõpetab selle ässaga. 3:4.

14:32

Tsurenko ei lase ennast kõigutada ja nüüd on Kontaveidi kaotusseis 2:4.

14:27

Ja lõpuks tuli ära! Geim eestlannale ja 2:3.

14:25

Juba kaheksas tasamäng! Kontaveit jõuab korduvalt geimpallini, aga siis läheb alati midagi valesti.

14:23

Ja ka viies tasamäng.

14:22

Päris hull geim, juba neljas tasamäng.

14:18

Kontaveidile tulevad enda servigeimid väga raskelt - Tsurenkol on taas murdepall.

14:16

Tsurenko on hoos. 1:3.

14:11

Ja tulebki selle seti esimene geimivõit. 1:2.

14:06

Kontaveidi esimese servi realiseerimisprotsent on langenud 52ni.

14:04

Kurjakuulutav algus, Tsurenko murrabki. 0:1.

14:03

Algas teine sett. Taas alustab servimist Kontaveit, aga Tsurenkol on kohe murdepall.

13:59

Kontaveit kaotabki esimese seti 5:7.

13:58

Tsurenkolt teine äss. 0:30.

13:56

Kontaveit lööb võrku ja nüüd hakkab Tsurenko pallima setivõidu eest. 5:6.

13:55

Tsurenko tuleb raskest seisust välja ja lööb ära suurepärase punkti. 40:40.

13:54

Kontaveidil geimpall.

13:50

Tsurenko võidab oma pallingugeimi nulliga. 5:5.

13:47

Kahju! Kontaveidilt esimene topelttviga ja Tsurenko murrabki. Kontaveit nüüd 5:4 ees.

13:40

Tsurenko lööb auti ja Kontaveit läheb 5:3 ette!

13:38

"Rahune maha! Matš on sinu käes, aga sa pead tegutsema pisut rahulikumalt. Püüa sundimata vigu vältida ja ootustega kohaneda," on Searsi põhiline sõnum. Kontaveit kurdab, et täna on areenil väga niiske ja see segab pisut mängu.

13:36

Kontaveit läheb 4:3 juhtima, aga soovib treener Nigel Searsi õpetussõnu kuulata.

13:33

Tsurenko teeb oma servigeimil kiirelt seisuks 3:3.

13:28

Tsurenko eksib ja geim ikkagi eestlannale! 3:2.

13:27

Tsurenkol on murdepall, aga Kontaveit suudab selle päästa. 40:40.

13:25

Kontaveit lööb "kullisilma" tõestusega oma esimese ässa. 15:0.

13:24

Tsurenko on oma servil kindel. 2:2.

13:20

Kontaveit võidab selle geimi nulliga! 2:1.

13:19

Kontaveidilt peatamatu eeskäelöök! 30:0.

13:18

Ja Tsurenko ei eksi. 1:1.

13:18

Kontaveidil on olnud kaks murdepalli, aga nüüd on geimpall hoopis vastasel.

13:13

Tsurenko eksib tõrjel ja Kontaveit läheb esimest setti 1:0 juhtima!

13:11

Kiirelt 30:0 Kontaveidile.

13:10

Ja nüüd see algab! Kontaveit alustab servimist.

13:09

Mängijad teevad sooja.

12:54

Nishikori suutis siiski kaotusseisust välja tulla võitis teise seti 7:5. Seega on mäng läbi ja õige pea on Kontaveidi ja Tsurenko kord.

12:31

Kontaveit ja Tsurenko on karjääri jooksul kohtunud kahel korral, mõlemad on võitnud ühe vastasseisu. 2016. aastal oli Hiinas Guangzhous parem Tsurenko 6:4, 6:2, 2017. aastal Den Boschis jäi peale Kontaveit 6:3, 6:7(0), 6:2.

12:30

Tere päevast! Kontaveidi ja Tsurenko kohtumise algust tuleb veel pisut oodata, sest praegu käib Brisbane'i tennisekompleksi peaareenil meeste matš Kei Nishikori ja Grigor Dimitrovi vahel. Nishikori võitis esimese seti 7:5, aga on teises taga 2:4. Matšivõiduks on vaja olla parem kahes setis.