Anett Kontaveit mängus Lesja Tsurenko vastu.Foto: Reuters/Scanpix
3. jaanuar 2019, 14:41

VIDEO | Avaseti lõpus lagunenud Kontaveit langes Brisbane'i turniirilt välja (3)

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 27.) kaotas Brisbane'is peetava WTA-tenniseturniiri veerandfinaalis Ukraina esindajale Lesja Tsurenkole (WTA 27.) 5:7, 3:6.

Esimene sett oli tasavägine kuni seisuni 4:3, mil Kontaveit murdis Tsurenko pallingu ja läks 5:3 ette. Eestlannal oli seejärel kaks settpalli, aga neid ei suutnud ta ära kasutada. Hüva hoo leidis üles hoopis Tsurenko ja ühtäkki ei õnnestunud Kontaveidil enam midagi. Tsurenko võitis neli geimi järjest ja esimene sett kuulus talle 7:5.

Teist setti alustas selgelt paremini Tsurenko, kes läks 3:1 ette. Kontaveit oli tõsistes raskustes oma pallinguga, aga üheksa tasamängu järel suutis ta siiski vahe ühele geimile vähendada. Kuigi võis loota, et maratongeim kallutab kaalukausid Kontaveidi kasuks, siis seda ei juhtunud. Tsurenko hoidis kindlalt oma servigeime ja murdis lõpetuseks Kontaveidi pallingu.

Statistika:

Tsurenko läheb poolfinaalis kokku jaapanlanna Naomi Osakaga (WTA 5.), kes oli veerandfinaalis parem Läti tennisistist Anastasija Sevastovast (WTA 11.) 3:6, 6:0, 6:4.

Kontaveit peaks järgmisena kaasa tegema uuel nädalal peetaval Sydney turniiril, seejärel ootavad ees Austraalia lahtised meistrivõistlused.

Mängu kokkuvõte:
14:41

Kõik, Tsurenko võidab kahes setis 7:5, 6:3.

14:40

Tsurenkol kaks matšpalli.

14:39

Tsurenko on kindel ja läheb 5:3 ette.

14:34

Kontaveit teeb teise seti parima servigeimi ja lõpetab selle ässaga. 3:4.

14:32

Tsurenko ei lase ennast kõigutada ja nüüd on Kontaveidi kaotusseis 2:4.

14:27

Ja lõpuks tuli ära! Geim eestlannale ja 2:3.

14:25

Juba kaheksas tasamäng! Kontaveit jõuab korduvalt geimpallini, aga siis läheb alati midagi valesti.