Võrkpall

Koondise eesotsas Cretut asendav Vassiljev: see pole mulle midagi uut 

Ohtuleht.ee, 3. jaanuar 2019, 18:30
Rainer Vassiljev (paremal) koos Gheorghe Cretu. Foto: Tiina Kõrtsini
6. jaanuaril peavad uue aasta esimesed kodumängud Eesti rahvusnaiskond- ja meeskond. Naiskond võõrustab EM-valiksarjas kell 16.00 Tartu Ülikooli spordihoones Rootsit, meeskond kohtub kell 19.00 sealsamas Avo Keele juhendatava Lätiga. 

Rahvusmeeskond on juba enne Läti mängu kindlustanud B-alagrupi esikoha ja seeläbi pääsu finaalturniirile. Nii tahetakse viimases valikmängus Läti vastu kodupublikule pakkuda eelkõige häid emotsioone. Eestil on enne viimast vooru koos 9 punkti, Iisraelil 3 ja Lätil on punktiarve avamata. Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja, lisaks viis paremat teise koha saajat. Et mõnes alagrupis on neli, mõnes aga kolm meeskonda, arvatakse neljastes alagruppides maha grupis viimaseks jäänud meeskonnaga mängitud kohtumiste tulemused, kirjutas volley.ee

„Hooaja keskel on meeste vorm hea, rõhku peab eelkõige pöörama sidemängijatega koostöö lihvimisele. Selge see, et läheme igat sellist mängu võitma, kodupubliku ees pole saanud kaua mängida ja kõik tahavad endast parima anda. Kodusaal annab alati ka lisamotivatsiooni,“ lisas Vassiljev.

Läti koondise juhendaja Avo Keel peab hakkama saama mitme põhimeheta, sest koondist ei saa aidata Hermans Egleskalns ja Romans Sauss. Läti koondis kogunes sarnaselt eestlastele 27. detsembril. „Selline see seis on, aga tuleb mängida nendega, kes on. Ülejäänud on terved ja tahtmine on olemas. Vaatame, kaugele me selle seltskonnaga jõuame, kaks mängu on jäänud ja püüame need väärikalt ära mängida,“ sõnas Keel, kelle juhendatav meeskond kohtub veel 9. jaanuaril ka Iisraeliga.

„Alagruppide seisud on teisena edasipääsejate osas veel üsna segased, vaid C-alagrupis on asi selgem. Aga et Iisrael on hetkel Poolas treeninglaagris ja ettevalmistuseks korralikult vahendeid saanud, siis usun, et nad niisama ei rabele ehk nemad on tõenäoliselt kõik võimalikud stsenaariumid ükshaaval läbi vaadanud ja saanud aru, et võimalus edasi pääseda on olemas. See omakorda tähendab, et meil on sama seis ja kuue punkti korral võimalus olemas,“ lisas peatreener.

Rahvusmeeskonna koosseis EM-valikmänguks Lätiga: Kert Toobal, Markkus Keel, Rait Rikberg, Silver Maar, Oliver Venno, Renee Teppan, Robert Täht, Kristo Kollo, Kevin Saar, Rauno Tamme, Henri Treial, Timo Tammemaa, Ardo Kreek, Mart Naaber.

Meeste finaalturniir toimub 12.-29. septembrini Prantsusmaal, Sloveenias, Belgias ja Hollandis. Naiste finaalturniiri korraldavad Poola, Türgi, Ungari ja Slovakkia, toimumisaeg on 23.08-8.09.2019.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee