Leroy Sane löök, mis Cityle kolm võidupunkti kindlustas. Foto: AFP/Scanpix
3. jaanuar 2019, 23:53

Manchester City kinkis Liverpoolile hooaja esimese kaotuse

Jalgpalli Inglismaa kõrgliigas peeti neljapäeva hilisõhtul tõeline gigantide lahing. Vastamisi läksid Premier League'i kaks kiirrongi Manchester City ning Liverpool, kust 2:1 võitjatena väljusid esimesed.

Esimesena jõudis väravale lähedale Liverpool, kes 17. minutil Sadio Mane löögist posti tabas. Sellele järgnenud väravaesises segaduses suutsid City mehed palli ka peaaegu omaväravasse meisterdada. Hooaja prohmakast päästis neid aga tehnika, mis fikseeris, et 1,12 cm pallist joont siiski ei ületanud.

Avapoolaja lõpus oli hoopis City see, kes skoori avas. Pärast 30sekundilist marulist survet jõudis pall mõned hetked varem valjult penalti järele karjunud Sergio Agüerole, kes näilisel võimatu nurga alt nahkkera Liverpooli väravat kaitsnud Alissonist mööda virutas.

Viigiväravat jahtinud Liverpool sai oma tahtmise 64. minutil. Andrew Robertson suunas Trent Alexander-Arnoldi paremalt äärelt tulnud tsenderduse tagasi värava ette, kust Firmino selle kerge vaevaga võrku koksas.

Külla sõitnud Punaste hõisked said kesta aga kaheksa minutit. 71. minutil peatas väravast välja tulnud Ederson Liverpooli järjekordse kontrarünnaku, algatadess samaaegselt ka City vasturünnaku. Ründekolmandikul palli saanud Raheem Sterling leidis hea sööduga Leroy Sane, kes palli posti põrkest väravasse virutas.