20 punkti kogunud Dee Bost Gran Canaria vastu pahandust tegemas. Foto: Twitter @GranCanariaCB
4. jaanuar 2019, 00:17

Kihutama asunud Gran Canaria paak sai tühjaks juba pärast avaveerandit, Venelt soliidne esitus (1)

Korvpalli Euroliigas sai Siim-Sander Vene tööandja Gran Canaria juba hooaja kümenda kaotuse, jäädes koduväljakul kindlalt 70:99 alla Moskva oblasti Himkile.

Kui avaveerand kuulus kindlalt Gran Canariale, kes läks mõtlemispausile 30:23 eduseisus, siis teisel veerandajal näitasid Himki mehed, mis puust nad tegelikult on. Seitsmepunktiline kaotusseis mängiti kärmelt tagasi ning poolajaks oli meie mehe koduklubi see, kes ennast 36:50 kaotusseisust leidis.

Paremaks ei läinud asi ka teisel poolajal. Pärast kolmandat veerandaega oli Gran Canaria taga juba 50:73 ning lõpusireeni kõlades vaatasid tabloolt vastu kaotusnumbrid 70:99.

Vene viibis väljakul 17 minutit ning tõi selle ajaga 12 punkti (kolmesed 2/5, kahesed 2/5). Lisaks kogunes meie mehe arvele 1 lauapall ning 1 vaheltlõige. Lisaks patustas ta 2 pallikaotusega. Gran Canaria tulemuslikuim oli Marcus Eriksson 14 punktiga, Himki eest säras Dee Bost 20 silmaga.

Siim-Sander Vene. Foto: Facebook @GranCanariaCB

Õhtu teistes mängudes oli Istanbuli Anadolu Efes 92:77 üle Müncheni Bayernist. Türgi klubi parim oli Vasilije Micic 20 silmaga, kaotajate tulemuslikuim oli Vladimir Lucic 14 punktiga.

Valitsev Euroliiga meister Madridi Real alistas koduväljakul 91:79 (Ayon 18 - Roll 23) Tel Avivi Maccabi. Milano Olimpia oli samal ajal 111:94 (Micov 20 - Bitadze 23) üle Podgorica Buducnost Volist.