Korvpall

AJAKIRI BASKETBALL | Janne Schasmin: me ei saa nõuda mängijatelt, et nad peavad korraga astuma kolm sammu 

Siim Semiskar, 4. jaanuar 2019, 09:29
Pildil on Eesti naiste korvpallikoondise peatreener Janne Schasmin.Foto: TAIRO LUTTER

Eesti naiste korvpallikoondis lõpetas möödunud novembris 2019. aasta EM-kvalifikatsiooniturniiri alagrupi Türgi, Valgevene ja Poola vastu võiduta, kui aasta jooksul peeti kolme koondiseakna jooksul kokku kuus mängu ning kaotati need kõik numbriliselt kindlalt. Palusime 2017. aastal koondise tüüri üle võtnud Janne Schasminil läinud tsükkel kokku võtta ning kaardistada selle põhjal Eesti naiste korvpalli hetkeseis ning edasised plaanid.

Eesti saatis võistlustulle väga noore koondise, mille keskmiseks vanuseks oli 22 aastat ning lõppenud tsükli võib eestlannade jaoks tinglikult jagada täpselt pooleks. Kui esimesed kolm mängu ei lastud vastaseid skoori mõttes liiga kaugele eest ära, siis viimased kolm kaotati keskmiselt veidi vähem kui 40 punktiga. Meie naiskonna keskmine visatud punktide arv jäi 58,2 silma peale (kogu valikturniiri 26. tulemus), lauapalle hangiti vaid 31,3 (30.) ja resultatiivseid sööte jagati 13,3 (27.). Kokku oli valiksarjas võistlustules 32 koondist.

Mõnevõrra üllatuslikult on peatreener Schasmin kõige rohkem rahul kodumänguga Valgevene vastu, mis oli tsükli suurim kaotus – jäädi alla koguni 50 punktiga. „Meie täiesti uuel koosseisul liikus rünnakul pall kenasti, kuigi noored ei suutnud viskeid ära panna. Vastane oli kõvast puust, aga saime rünnakul oma eesmärgid täidetud. Jäime ju tol korral vahetult enne kokkusaamist vigastuse tõttu ilma Merkast (Merike Anderson - S. S.), kuid paanikat meil platsil ei tekkinud.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;