U16 koondise peatreener Rauno PehkaFoto: Teet Malsroos
4. jaanuar 2019, 21:11

Milline triller: Eesti korvpallipoisid tegid suure kaotusseisu tasa ja võitsid lisaajal

Tallinnas jätkuval noorte Balti mere maade korvpalliturniiril said Eesti U16 vanuseklassi poisid ülimagusa võidu Soome üle, tulles suurest kaotusseisust välja ja võites lisaajal 111:107.

Eestlased olid kolmanda veerandi lõpu eel taga 55:72, väikesele vaeajale mindi seisul 60:73. Seejärel jõuti kahe ja poole minutiga nelja punkti kaugusele, viimast 14 sekundit alustati juba eduseisul 97:94, kuid põhjanaabrid vastasid tabava kolmesega - lisaaeg. Seal võõrustajad enam võimalust käest ei andnud.

Supermängu tegi peatreener Rauno Pehka juhendatava koondise kapten Ken-Martti Reinart, kes kogus 27 punkti (visked mängust 14/12!), 15 lauapalli, 5 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget. Aivar Kuusmaa poeg Kaspar Kuusmaa lisas 24 punkti ja 5 korvisöötu, tema takistamisel tehti 9 viga.

Eesti neidudel sama hästi ei läinud: U18 vanus kaotas Soomele 63:90 ja U16 koguni 37:105. U18 poiste mäng veel käib.