Otepää MK-etapp tõi võidu norralasele, Kristjan Ilves jäi 35. kohale. Foto: Aldo Luud
Talisport
5. jaanuar 2019, 14:08

Otepääl toimuv kahevõistluse MK-etapp algas korraldajate ja sportlaste jaoks paraja peavaluga, sest laupäeva hommikul puhus Tehvandil tugev tuul. Lõpuks jäigi hüppevõistlus ära, kuid suusarajale mindi eilse kvalfikatsiooni põhjal. Võidu napsas lõpuks tänavuse hooaja komeet Jarl Magnus Riiber.

Esialgu lükati hüppevõistluse algust edasi, kuid pärast ühe proovihüppaja etteastet otsustasid kohtunikud, et ilmaolud on liiga ohtlikud. See tähendas, et kell 13.30 algavale murdmaadistantsile mindi eilse kvalifikatsiooni paremustabeli alusel.

Esimesena pääses rajale austerlane Franz-Josef Rehrl, kes lendas eile 95 meetrit. Riiber asus teda jälitama kolme sekundi kauguselt, kellest omakorda viis sekundit hiljem sai rajale kaasmaalane Espen Björnstad. Ainsa eestlasena stardis olnud Kristjan Ilves pääses starti 26. mehena, Rehrlist minut ja 55 sekundit hiljem.

Kusjuures, eilsetel proovihüpetel näitas Ilves tunduvalt paremat vormi, kuid just kvalifikatsioonihüpe läks veidi aia taha. Seega olnuks temal väga vaja tulemust parandada.

Suusavõistlus osutus aga ülimalt põnevaks, sest kõik sai selgeks alles päris lõpus. Võidu noppis Riiber, kes edestas 3,2 sekundiga Akito Watabet ning 5 sekundiga ülivõimsa viimase ringi teinud Martin Fritzi. Kusjuures Fritzi suusad jõudsid hiljem Otepääle ning eilse kvalifikatsioonihüppe tegi ta Kristjan Ilveselt laenatud suuskadega.

Ilves ise ei suutnud täna punktidele sõita, saades 35. koha (+2.48,7). Kokku lõpetas 47 sportlast.