Võrkpall

Kuidas õnnestus võrkpallikoondis täies koosseisus kokku ajada? Veermäe: ei tasu alahinnata meeste soovi koju tulla (1)

Karl Juhkami, 5. jaanuar 2019, 18:50
KAMBAVAIM! Koondislased naudivad teineteise seltskonda. Foto: Stanislav Moškov
Eesti võrkpalli rahvusmeeskond ning -naiskond tulevad homme, pärast pooleaastast pausi, taas kodupubliku ette, kui Tartu Ülikooli spordihoones võõrustatakse vastavalt Lätit ja Rootsit. Kui meie vastaste ridades on tänu jaanuarikuisele "aknale" olulisi puudujaid, siis sinilõvide leeris selliseid probleeme õnneks ei esine. 

Näiteks peab Läti meeskonna peatreener Avo Keel läbi ajama ilma oma liidri, diagonaalründaja Hermans Egleskalnsita, kes jäi "vigastuse" tõttu koduklubi Toursi juurde. Küll osales lätlane alles eile oma leivaisa eest sõpruskohtumises, mis viitab ilmselt asjaolule, et klubi lihtsalt ei soovinud meest koondisesse lasta. 

Samal teemal

Tööandja vastumeelsuse tõttu ei saa Rootsi naiskonda aidata nende liider, diagonaalründaja Isabelle Haak. 19aastane pommitaja teenib igapäevaleiba Itaalias, kus koondisemängude ajal liigapausi pole, mistõttu ei soovinud tema koduklubi Scandicci neiut rahvusesinduse juurde lubada. 

Eestil ühtegi mängijat analoogsetel põhjustel tulemata ei jäänud. Meeste seas oli siiski korraks päevakorral Itaalia esiliigas pallivate Kristo Kollo ning Henri Treiali liitumine. 

"Kuna Treiali ning Kollo koduklubi [Mondovi] hoiab hoiab liigas kõrget kohta, siis alguses oli nende kohal küsimärk, kuid lõpuks lahenes see võrdlemisi ilusasti," sõnab alaliidu peasekretär Helen Veermäe. "Ei tasu ikkagi alahinnata meie meeste soovi koju tulla ning kodupubliku ees mängida."

Koondise mänedžeri Robin Ristmäe sõnul taandubki kõik inimestevahelistele suhetele. "See on treenerite omavaheline suhtlus. Kui seal saadakse ilusasti jutule, siis laabub ka üldjuhul kõik hästi. Kui aga tekib muresid, siis saame ka meie kõrvalt survestada. Seekord seda aga vaja ei läinud."

Väike ohumärk oli esialgu ka Renee Teppani liitumises osas, kuid seal tuli Ristmäe sõnul meile appi vahepeal pankroti läinud Szczecini meeskond. Klubi püünelt kadumise tõttu tõsteti Poolas korduvalt mänge ringi ning lõpuks laabus kõik meie jaoks positiivselt. 

Piletid on välja müüdud

Eesti võrkpallikoondiste mängud Tartus peaksid minema täismaja publikule. Vähemalt ühtegi piletit enam praeguseks saadaval pole. Kui muidu mahutab uus spordihoone ligi 2700 inimest, siis võrkpallimängule on müüdud 2508 piletit. Nimelt tuli osad istekohad väljakule ruumi juurde tegemiseks ära kaotada. 

"Meil pole sellist situatsiooni varem olnud," sõnab Veermäe. "Viimati Tallinnas, Kalevi Spordihallis Iisraeliga mängides olid ka piletid välja müüdud, kuid siis saime ukse taga oodanud huvilised ikkagi seisukohtadega sisse lasta." Kas sarnaselt saab talitada ka Tartus, seda Veermäe ennustada ei osanud. 

Põhjus, miks mängud aga Tartus toimuvad, on võrdlemisi lihtne. Tallinnas polnud lihtsalt kohta. Nimelt soovis võrkpalliliit mängupaigas korraldada ka nädal aega kestva koondiselaagri - nii langesidki laualt Tondiraba jäähall (jääsõud ning mustkunstiüritused), Saku Suurhall (aastavahetus- ning talvepeod) ning Kalevi Spordihall (jalgpalli aastalõputurniir). 

Tartu Ülikooli spordihoonele jäädakse truuks ka kevadiste Euroopa Kuld- ning Hõbeliiga mängudel. Kui Euroopa võrkpalliliit peaks rahuldama aga Eesti taotlust korraldada meeste Kuldliiga finaalturniiri, kolitakse Final Four'i mängudega aga juba Saku Suurhalli. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee