Talisport

Allar Levandi naiste kahevõistlusest: olen juba vana inimene, aga seda on imelik vaadata (6)

Ats Kuldkepp, Otepää, 7. jaanuar 2019, 10:45
Allar Levandi.Foto: Tiina Kõrtsini
Olümpiapronks Allar Levandi (53) vaatas esimest korda Otepääl peetud kahevõistluse MK-etappi kohapeal. Küsisime Eesti läbi aegade edukaimalt kahevõistlejalt, millise mulje talle kodukamarale toodud suurvõistlus jättis.

Allar Levandi...

Samal teemal

...kõrgete külaliste hinnangust Tehvandile ja Otepää MK-etapile: "Rääkisin FISi inimestega ja nad olid väga rahul. Nad tahaks, et võistlus jääks pidevalt kalendrisse, sest siin on kõik olemas. Korraldus on hea, elamine on siinsamas. Ma ei tea võistluste korraldamiseks teist nii head keskust, kus elatakse staadioni kõrval. Võistlejatele on see ülimalt mugav. Euroopas on ka suuremaid keskusi, aga tihti tuleb sõita pikki vahemaid ja määrida suuski kuskil garaažis. Siin astud uksest välja ja kohe oled määrdebokside juures.”

...laupäevase hüppevõistluse ärajätmisest*: „Jah, tuul oli kõva. Aga ainuüksi fakt, et masin teeb inimese eest otsuse ära, on kummaline. Inimene ei saa enam ise midagi teha! See on müstiline, et masin ütleb, kas on ohutu hüpata või ei ole.”

* - selgituseks, et tuul puhus võistluste eel fikseeritud maksimumist kõvemini ning telelepingute tõttu ei saanud hüppeid ka edasi lükata. Mitmed sportlased ütlesid, et tegelikult poleks olnud mingit probleemi võistlus läbi viia, sest treeningutel hüpatakse isegi kõvema tuulega.

...naiste kontinentaalkarikasarja etapist, mis peeti samuti Otepääl: “Naiste erinevad spordialad on üldse huvitav teema. Kätt ei saa ette panna, aga imelik oli vaadata. Võib-olla sellepärast, et olen juba vana inimene. Teatud asjad võiksid naiste spordis tegemata olla. Tõsi, osad hüppasid tehniliselt päris hästi, selles osas ei saa midagi halvasti öelda, aga... las teevad, kui tahavad. Väga tore, kui teevad.” 

Naiskahevõistlejad Otepääl. Foto: Aldo Luud

...sel hooajal suure tagasilöögi saanud Kristjan Ilvesest: "Ta on korraliku potentsiaaliga. Kõik teavad ja ta on ka ise seda öelnud, et kõige tähtsam on stabiilsus. Ott Tänak pani ka vahepeal üle 50 protsenti rallidest põõsastesse, aga lõpuks tuli enesekindlus. Nüüd ta ongi kiire ja hea. Sama on Kristjaniga. Hüpe on olemas, sõit on olemas, tuleb lihtsalt enesekindlust koguda.

See, et tal oli talve alguses tagasilöök, on mõnes mõttes hea. Oled kogemuse võrra rikkam, kuidas sellest august välja tulla. Elu ei ole ainult allamäge minek. Vahepeal ei saagi aru, milles asi on. Kõik on nagu sama, aga samas ka teistmoodi. Teed kõik samamoodi, aga ei lenda. Ja siis jälle lendad."

...koduse MK-etapi tähendusest: "Suur ja päris õnnestunud asi. Peale MMi ja olümpia suuremaid võistlusi polegi. Rahvast tuli ka päris ilusti vaatama. Unistada võib, aga talvealadest toob masse kohale ainult laskesuusatamine, ega murdmaasuusatamisel palju rohkem rahvast ei käi. Tipud on kohale toodud ja nägin oma silmaga, millise hooga nad mäest üles tulid. See oli ilus asi.

Allar Levandi (keskel) Otepää MK-etapil koos suusaliidu peaskretäri Tõnu Seili ja etapi peakorraldaja Ago Markvardtiga. Foto: Aldo Luud

6 KOMMENTAARI

h
Helgi 8. jaanuar 2019, 21:05
Naiste poksi on siiski lausa kole vaadata.Ma ei vaata ka.
h
Hm 7. jaanuar 2019, 21:59
Mitte naiste vaid ka meeste kahevõistlus on üks mõttetu tegevus. Auhinnarahad olematud, pealtvaatajad puuduvad, maailmas tegeleb sellega käputäis riik...
(loe edasi)
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee