Võrkpall

Naiskond jahib EM-piletit! Peatreener Ojamets enne otsustavat mängu: teeme justkui ülikooli eksamit (1)

Toimetas Karl Juhkami, 8. jaanuar 2019, 17:40
Andrei Ojamets.Foto: Stanislav Moškov
Kolmapäeva õhtul kohtub Eesti võrkpalli rahvusnaiskond 2019. aasta EM-valiksarja viimases mängus võõrsil Soomega. Võidu korral pääseb Eesti naiste koondis esmakordselt finaalturniirile, kaotuse korral sõltub meie koondise edasipääs Tšehhi ja Rootsi kohtumisest. 

Pühapäeval alistas naiskond Rootsi 3:1 (19:25, 25:23, 25:17, 25:23) ja on enne viimast mänguvooru E-alagrupis 9 punktiga teisel kohal. Soome on 11 punktiga liider, Tšehhi 8 punktiga kolmas ja Rootsi 2 punktiga neljas. Kokku on kuus alagruppi, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja teise koha saanud naiskond, kirjutab volley.ee.

Samal teemal

Peatreener Andrei Ojamets teab, et kuigi Soome on juba edasipääsu kindlustanud, ei oota naiskonda ees lihtne ülesanne. „Nii mina ise kui naiskond teeme justkui ülikooli eksamit, sest ka mina pole vaatamata 35-aastasele treenerikogemusele peatreenerina ühelegi tiitlivõistlusele kvalifitseerunud, kaks korda olen seda abitreenerina kogenud,“ ütles juhendaja. „Me teame selle mängu tähtsust ja oleme valmis suureks võitluseks. Kuigi Soomel on üsna lühike võistkond ja õiget diagonaali polegi, siis see, mismoodi nad viimases kohtumises Tšehhiga võitlesid, oli muljetavaldav.“

Meie naiskonna diagonaalründaja, klubivõrkpalli Soomes Salo LP Viesti ridades mängiv Kertu Laak on peatreeneriga samal arvamusel. „Kindlasti tahavad soomlannad alagrupivõitu kindlustada ja lihtne see mäng olema ei saa. Ent kuna meil on nii ajalooline võimalus kaalul, siis ma loodan väga, et suudame end kokku võtta ja teha midagi ilusat. Õnneks on kõik meie endi kätes,“ rääkis Laak.

Pileteid Hämeenlinna Elenia Areenale saab osta SIIT (Eesti fännide sektor on B2).

Rahvusnaiskonna koosseis mängus Soomega: Nette Peit, Kristiine Miilen, Polina Bratuhhina-Pitou, Hanna Pajula, Ingrid Kiisk, Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatsev, Liis Kullerkann, Eliisa Peit, Kertu Laak, Kristi Nõlvak, Liisel Nelis, Kristel Moor, Kadi Kullerkann.

1 KOMMENTAAR

m
Mees, naiste võrgu fänn 9. jaanuar 2019, 20:57
Tüdrukud, te olete tohutu töö ära teinud. Kiitus, austus ja lugupidamine teile kõigile, samuti treenerile ja kõigile kaasaaitajatele. Elagu meie tõelised superstaarid - võrkpallitüdrukud!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee