Siim-Sander Vene jäi täna nullimeheks.Foto: Twitter / Gran Canaria
9. jaanuar 2019, 00:22

VIDEO | Gran Canaria andis Realile lahingu, kuid lõpus jaks rauges

Siim-Sander Vene ja Gran Canaria andsid korvpalli Euroliigas tiitlikaitsjale Madridi Realile kõva lahingu, kuid kodusaalis tuli siiski vastu võtta kaotus 67:75.

Ehkki Real pääses minutiga ette 5:0, viskas Gran Canaria järgmised 8 punkti ning jätkati tasavägiselt. Võõrustajatel õnnestus esimene poolaeg lõpetada 10:2 spurdiga, mis andis neile suureks vaheajaks 34:27 edumaa. Nagu skoor näitas, oli tõhusalt abiks sitke kaitsetöö.

Kolmas veerandaeg möödus juba resultatiivsemalt, viimasele väikesele vaheajale minnes juhtis Gran Canaria 56:52. Lõpuveerand oli aga selgelt Reali päralt, võõrustajate rünnak takerdus ja periood lõppes 11:23.

Vene pääses väljakule 12 minutiks ega suutnud punktiarvet avada, tema kõik neli viset läksid mööda. Ent need kõik olid ka rasked, üle vastase käe sooritatud visked, mõnigi rünnakuaja lõpus sunnitult tehtud. Plusspoolele jäid 1 lauapall ja 1 korvisööt.

Võitjaile tõi Sergio Llull 16, kaotajaile Albert Oliver ja Eulis Baez 12 punkti.

Õhtu esimestes mängudes alistas Himki lisaajal liidri Istanbuli Fenerbahce 84:78, Kaunase Žalgiris kaotas Istanbuli Anadolu Efesele 58:79 ning Pireuse Olympiacos kõvas trilleris lisaajal Vitoria Baskonia 91:87 (Leday 23, Papanikolaou 22 - Vildoza 19). Seejuures jõudis Kreeka klubi lisaajani tänu Papanikolaou lauapõrkega tabanud kolmesele normaalaja viimastel sekunditel.