NII SEE JUHTUS | Sport 9.01: Eesti võrkpallinaiskond tegi ajalugu! (7)

Ohtuleht.ee, 9. jaanuar 2019, 23:50
Eesti võrkpallinaiskond. Stanislav Moshkov
Kolmapäevane spordipäev on mõnusalt tihe ja sündmusterohke. Anett Kontaveit jätkab tenniseturniiri Sydney´s. Eesti võrkpallinaiskond jahib kell 18.30 võõral väljakul võitu Soome vastu, millega teenitaks ajalooline pääse EMile. Kalev/Cramo sõidab Eesti - Läti korvpalliliigas külla Riia VEFile, mäng algab kell 19.30. Lisaks mahub päeva veel palju põnevat, nii et püsige lainel!

21:30
VEF ja Kalev kohtusid tänavu juba kolmandat korda, lätlaste eesliinimees Mareks Mejeris (nr 5) kerkis seekord üleplatsimeheks. (Martin Ahven)

21:09

Euroliigas on päeva esimene mäng lõppenud.

21:07

Ilunumber EuroCupi mängult Peterburi Zenit - Zagrebi Cedevita.

21:05
(Martin Ahven)
20:55
VÕRKPALL
Eesti koondise treenerite ja abijõudude rõõmutants, keskel peatreener Andrei Ojamets. (Erki Pärnaku)

20:28

Ai-ai, Riias võidab kohalik VEF Kalev/Cramo vastu teise veerandaja 21:7 ja jõuab poolajavileks viigini 35:35.

VÕRKPALL

Vahepeal lasti soomlannad lähemale, aga Eesti juhib ikkagi 15:10.

19:57

Eesti-Läti liigas võitis BC Kalev/Cramo Riias peetavas mängus sealse VEFiga esimese veerandaja 28:14!

19:55
VÕRKPALL

10:2!!!

19:51
VÕRKPALL

Neljanda geimi alguses pääseb Eesti ette 5:1!

VÕRKPALL

Seisul 16:9 võtab Soome naiskonna peatreener Tapio Kangasniemi aja maha.

19:31
VÕRKPALL

Tundub, et lahendus on lihtne. Ise ei tohi servil eksida, sest siis ei saa soomlannat Peiti sihtida. 10:7 oleme saanud kolmandas geimis ette.

19:26
VÕRKPALL

Kristel Moori äss viib Eesti juhtima 5:3. Aga vastuvõtt on jätkuvalt murekoht...

19:21
VÕRKPALL

Meie mureks on selgelt vastuvõtt, mis on 26% soomlannade 60% vastu.

19:18
VÕRKPALL

Nii on. See geim siis soomlannadele 25:15, kuid pole hullu. EM-pileti unistus veel elab! Geimid siis 1:1.

19:09
VÕRKPALL

7:14, Ojamets võttis Mõnnakmäe ning Laagi juba puhkama. Tundub, et see geim on juba "ära antud".

19:05
VÕRKPALL

Käriseb-käriseb. Soomlased on oma servidega Nette Peidi sihikule võtnud. 4:11 hetkel Eesti kaotusseisus.

19:02
VÕRKPALL

Teine geim algab ristivastupidiselt. Soome oli see, kes 4:0 ette sai, kuid pärast Ojametsa time-out'i on seis natukene paranenud. 2:7 meie poolt vaadatuna.

VÕRKPALL

OLEMAS! Eesti võidab avageimi 25:20 ning astus esimese sammu kolmest, et EM-finaalturniirile jõuda!

18:53
VÕRKPALL

Soomlased pole alla andnud, 20:23 nende poolt vaadatuna juba!

VÕRKPALL

Eesti alustas kohtumist hästi minnes kärmelt 4:0 juhtima. Kuigi korraks kahanes vähe minimaalseks 4:5 on Eesti oma eduseisu (6:11) taastanud.

18:30
VÕRKPALL

Peatreener Andrei Ojamets saadab otsustavaks mänguks algkoosseisus väljakule järgmise kuuiku: Julija Mõnnakmäe, Nette Peiti, Kristiina Miilen, Liis Kullerkann, Kerttu Laak, Kristel Moor. Liberona tegutseb Kristi Nõlvak.

Meenutagem, et kui Eesti võidab, on koht EM-finaalturniirl kindel. Kaotuse puhul peame rootslaste peale lootma hakkama.

18:04
17:34
SUUSATAMINE
Sprinter Marko Kilp osaleb ainsa eestlasena Dresdeni MK-etapil. (Facebook / Team Haanja)
17:20
SAALIHOKI
Diana Klavan mängib ka jalgpalli. (Arno Saar)
16:52

Täna peetakse Euroliigas taas neli mängu.

16:49
16:31
Andres Iniesta (AFP/Scanpix)
15:35
VÕRKPALL

Matši alguseni on jäänud vähem kui kolm tundi, viimased mõtted peatreenerilt!

VÕRKPALL

Eesti võrkpalli rahvusnaiskond kohtub 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja viimases mängus võõrsil Soomega. Võidu korral pääseb Eesti naiste koondis esmakordselt finaalturniirile, kaotuse korral sõltub meie koondise edasipääs Tšehhi ja Rootsi kohtumisest.

Peatreener Andrei Ojamets teab, et kuigi Soome on juba edasipääsu kindlustanud, ei oota naiskonda ees lihtne ülesanne. "Nii mina ise kui naiskond teeme justkui ülikooli eksamit, sest ka mina pole vaatamata 35-aastasele treenerikogemusele peatreenerina ühelegi tiitlivõistlusele kvalifitseerunud, kaks korda olen seda abitreenerina kogenud," ütles juhendaja. "Me teame selle mängu tähtsust ja oleme valmis suureks võitluseks. Kuigi Soomel on üsna lühike võistkond ja õiget diagonaali polegi, siis see, mismoodi nad viimases kohtumises Tšehhiga võitlesid, oli muljetavaldav."

Meie naiskonna diagonaalründaja, klubivõrkpalli Soomes Salo LP Viesti ridades mängiv Kertu Laak on peatreeneriga samal arvamusel. "Kindlasti tahavad soomlannad alagrupivõitu kindlustada ja lihtne see mäng olema ei saa. Ent kuna meil on nii ajalooline võimalus kaalul, siis ma loodan väga, et suudame end kokku võtta ja teha midagi ilusat. Õnneks on kõik meie endi kätes."