VEF ja Kalev kohtusid tänavu juba kolmandat korda, lätlaste eesliinimees Mareks Mejeris (nr 5) kerkis seekord üleplatsimeheks.Foto: Martin Ahven
9. jaanuar 2019, 21:23

Ai-ai: Riia VEF korraldas Kalev/Cramole saunaõhtu

Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo ei saa sel hooajal kuidagi vastu Riia VEFile. Omavahelistes mängudes saadi juba kolmas kaotus, seekord võõrsil Eesti-Läti liiga raames 66:84.

Esimen veerandaeg andis põhjust optimismiks, sest maruliselt alustanud kalevlased tõttasid ette 28:14. Ent sama kiiresti, kui tekkis kõrgendatud ootus, saadi kaela ka külm dušš - teine veerand kaotati 7:21 ja poolajapausiks oli seis viigis 35:35.

Kui võis loota, et mõõn äratab kalevlased, siis seda ei juhtunud. Kolmas periood kaotati 14:20 ja viimane 17:29. See tähendab, et kolm viimast veerandit kokku kuulusid VEFile saunaõhtu vääriliselt 70:38...

Võitjaile tõi Mareks Mejeris 20, Baden Jaxen 15, Arturs Ausejs 13, kaotajaile Branko Mirkovic, Reggie Lynch ja uus mees Tony Wroten võrdselt 12 punkti. kalevi visketabavus oli kõigest 34 protsenti.

Liigas neljandat kohta hoidev Ogre oli 94:77 parem Tallinna Kalev/TLÜst (Sirsninš 18 - Fall 17).