Võrkpall

ÕL SOOMES | Nette Peit: hea, et võit ära tuli. Ükskõik, millise mänguga 

Karl Juhkami, Hämeenlinna, 9. jaanuar 2019, 21:50
Nette Peit.Foto: Erki Pärnaku
Eesti võrkpalli rahvusnaiskond tegi eile ajalugu. Meie vollenaised jõudsid esimestena olümpiakavva kuuluval pallimängualal EM-finaalturniirile. Otsustavas valikmängus alistati võõral väljakul soomlannad 3:1 (25:20, 15:25, 25:14, 25:17).

Kõige keerulisemaks kujunes tänane mäng Nette Peidi jaoks, kes sai nurgaründajana vastuvõtul meeletu koormuse osaliseks. Soomlannad saatsid tema suunas teele koguni 39 pallingut (50% kõikidest servidest!). Paratamatult tähendas see ka omajagu eksimusi, kuid vähemalt ei häirinud see 13 punkti kogunud Peidi ründemängu. 

Nette, palju õnne! Esiteks labane ajakirjaniku küsimus: mis tunne on?

Väga-väga hea tunne! Väga suur kergendus.

Sulle oli tänane mäng eriti raske, kuna vastuvõtt ei sujunud kohe üldse?

Jah. Väga hea, et see võit lihtsalt ära tuli. Ükskõik, millise mänguga. Hea, et see läbi on. Õnneks tüdrukud kõrvalt julgustasid, ka pärast eksimusi.

Mis oli täna Eesti võidu aluseks?

Arvan, et meie serv. Kui saime soomlased serviga võrgust kaugele, siis töötas juba ka meie blokk. Muidugi, neil oli edasipääs varem kindlustatud ka, kuid eks nad ikka tahtsid kodus mängu võita.

Kui sina täisikka jõudsid, siis Eesti naiste võrkpallikoondist ei eksisteerinudki. Millest sa siis üldse unistada oskasid?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee