Eesti algkoosseis Soome vastu.Foto: Instagram / @eestijalgpall / Jana Pipar
11. jaanuar 2019, 15:52

Jalgpallikoondis tegi Soomele ära, viis meest tegid debüüdi (3)

Meeste jalgpallikoondis alustas aastat Katari pealinnas Dohas saavutatud 2:1 võiduga Soome esinduse üle.

Eesti kasuks tegid skoori Gert Kams (35. minutil otse karistuslöögist) ja Henri Anier (62. minutil Mark Oliver Roosnupu söödust). Kaptenipaela kandnud Kamsile oli tegu koondisekarjääri kolmanda, Anierile 13. tabamusega.

Soome kasuks tegi 81. minutil skoori Rasmus Karjalainen, kes sai paremalt äärelt söödu värava ette ning ennetas Eesti kaitsjaid.

Ühtlasi tähendab tänane võit seda, et Eesti pole endiselt kordagi kaotanud, kui väravat kaitseb Sergei Lepmets. Mäng Soomega oli tema koondisekarjääri neljas.

Viie mehe - Rasmus Peetsoni, Henrik Pürgi, Robert Kirsi, Markus Poomi ja Tristan Koskori - jaoks jääb matš eluks ajaks meelde kui debüüt A-koondises.

Eesti alustas mängu 5-4-1 (või 5-2-2-1) formatsioonis, kus tavapärane paremkaitsja Taijo Teniste oli parempoolne keskkaitsja. Peetson ja Brent Lepistu olid kontrollivad poolkaitsjad ning Kirss ja Frank Liivak pisut kõrgemal. Kams ja Trevor Elhi tõusid võimalusel mööda ääri rünnakut toetama. Tipuründes rassis üksi Anier.

15. jaanuaril kohtub Eesti Dohas Islandiga.