Siim-Sander Vene (vasakul) ja Sander Raieste enne Gran Canaria ja Baskonia kohtumist.Foto: Gran Canaria/Facebook
Euroliiga
11. jaanuar 2019, 23:16

Raieste maitses Euroliigas Vene vastu võidurõõmu, aga platsile veel ei pääsenud

Korvpalli Euroliigas läksid vastamisi Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria ja Vitoria Baskonia, kelle koosseisu kuulus nii kõrgel tasemel esmakordselt Sander Raieste. Mängu võitis Baskonia 83:66.

Gran Canaria sai esimesel veerandajal sisse kahekohalise eduseisu, avaperiood võideti 23:16. Poolajaks oli Gran Canaria eduseis 42:39. Teisel poolajal haaras Baskonia kiirelt eduseisu ja viimastel minutitel Gran Canarial enam võiduvõimalust ei tekkinud.

Eestlastest sai platsile vaid Vene, kes käis väljakul neljandal veerandajal. Viie minutiga jäi tal punktiarve avamata. Statistikatabelisse jäid vaid üks möödavisatud kolmene ja üks tema vastu tehtud viga.

Baskoniale tõi 24 punkti ja 6 resultatiivset söötu Marcelinho Huertas, 20 punkti lisas Vincent Poirier. Gran Canaria resultatiivseim oli Ondrej Balvin 16 silmaga.

Baskonia on 8 võidu ja 10 kaotusega 10. kohal, Gran Canaria on 6 võidu ja 10 kaotusega 14. positsioonil.

Kohtumise tipphetked:

Teistes mängudes sündis üllatustulemus Moskvas, kus sealne CSKA jäi koguni 76:93 alla Tel Avivi Maccabile. Iisraeli klubile tõi võidu viimane veerandaeg, mis võideti 29:14.

47st kahepunktiviskest koguni 35 tabanud Maccabi resultatiivseim oli 15 punktiga Yovel Zoosman, Alex Tyuse arvele jäi 12 punkti ja 4 blokeeritud viset. CSKA poolt vastasid Will Clyburn ja Nando De Colo mõlemad 16 silmaga.

Ülejäänud reedesed kohtumised: Podgorica Buducnost - Istanbuli Darüssafaka 75:74, Müncheni Bayern - Milano Emporio Armani 93:87, Barcelona - Ateena Panathinaikos 79:68.