Kairyse plaan töötas oivaliselt: teadsime, et peame lauavõitluse võitma

Ville Arike, 13. jaanuar 2019, 21:50
Mänguhoos on Vitali Ljutõtš (vasakul) ja Chavaughn Lewis. vtb-league.com
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond heastas nädala keskel Riias saadud tagasilöögi eile Minskis, alistades VTB Ühisliiga mängus sealse Tsmoki 95:82 ja jõudes taas play-off-kohale.

Kalevi ülekaal oli suurem, kui numbrid näitavad. Tsmoki juhtis viimati esimese veerandaja keskpaigas 14:11. Siis tegi Kalev 18:2 spurdi, asus juhtima 29:16 ega vaadanud enam tagasi. Suurele vaheajale mindi seisul 55:36, kolmandal veerandil püsis vahe 20-25 punkti piires. Viimase neljandiku alguses tekkis küll korra väike pinge, Tsmoki jõudis kiirelt seisuni 71:81, kuid siis panid kalevlased oma korvile neljaks minutiks kaane peale ja tüürisid mängu võidusadamasse.

Lauavõitluse tähtsust rõhutasid pressikonverentsil ka mõlema meeskonna peatreenerid. „Pärast koduses liigas kaotatud mängu VEFile keskendusime lauapallidele. Teadsime, et siin Minskis peame võiduvõimaluse saamiseks võitma lauavõitluse, ja saime sellega hakkama. 20 ründelauapalli aitasid suure vahe sisse teha,“ ütles Kalevi juhendaja Donaldas Kairys.

Tema Minski ametivend Aleksandr Krutikov lisas: „Õnnitlen külalisi, nad võitsid teenitult. Kahjuks jäime juba esimese poolajaga 19 punktiga taha. Juhin tähelepanu kahele asjaolule: esiteks tegutsesime väga nõrgalt oma lauas ning teiseks lohakalt rünnakul – tegime esimesel poolajal 10 ja teisel 9 pallikaotust. Lõpupoole tekkis võimalus erinevate kaitseskeemide abil mängu tagasi tulla, kuid paraku oli vahe liiga suur ja võimaldas vastasel kontrollida mängu lõpuni.“

Kalevi liidrid kogusid kobeda statistika. Arnett Moultrie sai kirja 22 punkti ja 12 lauapalli, Chavaughn Lewis 17 punkti, 7 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget, Janari Jõesaar 14 punkti, Branko Mirkovic 12 punkti ja 8 korvisöötu. Tsmoki edukamad olid Brion Rush 21 ja Devon Saddler 20 punktiga, ekskalevlane Vitali Ljutõtš lisas 12 silma.

Võistlustules olid ka Kalevi suuremad konkurendid võitluses play-off-kohtade eest, neist üks võitis ja teine kaotas. Saraatovi Avtodor oli kodusaalis 93:76 üle Permi Parmast, Nižni Novgorod aga kaotas Peterburis sealsele Zenitile 78:103. Avtodori võitude-kaotuste saldo on nüüd 6-6, Kalevil 6-7 ja Nižnil 5-7.

Eeloleval laupäeval kohtub Kalev võõrsil liidrite sekka Kaasani Unicsiga, kes üleeile sai Astanas raske 83:79 võidu sealse meeskonna üle. Samal päeval sõidab Nižni Novgorod külla Riia VEFile, Avtodor aga võtab vastu soosikute hulka kuuluva Krasnodari Lokomotiv-Kubani. VEF sai eile üle pika aja võidu, alistades kodus Zielona Gora 83:57. Täna lähevad Moskvas vastamisi liidrid CSKA - Himki.

Tabeli esikuuik: CSKA 12-0, Himki 10-1, Unics 10-2, Lokomotiv-Kuban 8-4, Astana ja Zenit 7-5.