Seekord jäi Luka Doncici (vasakul) ja Stephen Curry duellis peale vanem ja kogenum.Foto: AP/Scanpix
14. jaanuar 2019, 10:17

Hull õhtu NBAs: Harden tabas 17 kolmesest 1, Curry alistas lõpuga Doncici

Korvpalliliigas NBA möödus eilne mängupäev sündmusterohkelt, peaosades olid taas Stephen Curry ja James Harden, Nikola Jokic ja Luka Doncic.

Dallas võttis kodusaalis vastu tiitlikaitsja Golden State'i ja kaotas 114:119. Kui Doncic on mõnegi mängu ära otsustanud, siis sel korral ei tabanud tema ega ta meeskonnakaaslased viimasel kolmel ja poolel minutil mängust enam ühtegi viset ja 108:113 taga olnud külalised lõpetasid mängu 11:1 spurdiga. Otsustavad korvid viskas Curry, kes jõudis lõpuks 48 punktini (kolmesed 19/11!). Doncic vastas 26 silmaga.

Houstoni vedur Harden jõudis selgi korral suurepärase 38 punktini, kuid tema koduklubi pidi võõrsil ometi tunnistama Orlando 116:109 paremust. Kaalukausid kaldunuks ilmselt vastupidi, kui Hardeni visked olnuks veidigi täpsemad, sest ta tabas 17 kaugviskest vaid ühe! Lisaks kahesed 15/10 ja vabavisked 16/15, 12 korvisöötu ja 9 lauapalli. Orlandol pääses 17 minutiks platsile ekskalevlane Isaiah Briscoe, kes viskas 5 punkti.

Denveri 116:113 võidumängus Portlandiga säras Nikola Jokic 40 punkti (visked 23/15), 10 lauapalli ja 8 korvisööduga. Toronto oli teisel lisaajal 140:138 üle Washingtonist, võitjaid vedas Kawhi Leonard (41 punkti, 11 lauapalli).

Teised tulemused: New York - Philadelphia 105:108, Atlanta - Milwaukee 114:133, LA Lakers - Cleveland 95:101.